Tesla Model 3 omládla a rovnou má i české ceny. Na kolik vás vyjde dojezd 580 km?

Americká automobilka Tesla své vozy neustále aktualizuje. Nyní alep řišel čas na větší upgrade, který se váže k příštímu modelovému roku.

Tesla Model 3 se dočkala očekávaného upgradu. Nově má například elektricky ovládané víko kufru, lehce pozměněnou středovou konzolu a pro verzi Performance jsou připravena nová 20palcová kola. Jinak je pro všechny verze připravená třeba prosklená střecha a samozřejmě i neustále aktualizovaný soubor asistenčních systémů Autopilot.

Tohle je nejojetější Tesla na světě. Němec už v Modelu S najel přes 1,2 milionu km

Tohle je nejojetější Tesla na světě. Němec už v Modelu S najel přes 1,2 milionu km

Hlavní předností vylepšení je však dojezd. Tesla Model 3 ve verzi Standard Range Plus ujede nyní na jedno nabití až 430 km, tedy o 21 km více. Akcelerace z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy a maximální rychlost 233 km/h zůstávají stejné. Za vůz zaplatíte minimálně 1.300.200 Kč. Standardem jsou 18palcová Aero kola. Připlatit si můžete větší kola, jednu z metalíz či bílou variantu interiéru.

S Porsche Taycan na Hockenheimringu: Turbo S umí pořádně pocuchat orgány!

S Porsche Taycan na Hockenheimringu: Turbo S umí pořádně pocuchat orgány!

Varianta Long Range za 1.486.990 Kč ujede na jedno nabití 580 km (o 20 km dál). Pohon Dual Motor pak vozu zajišťuje akceleraci z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy. Dojezd se zvětšil i u sportovně zaměřené verze Performance, která šla z 530 na 567 km na jedno nabití. Sprint z 0 na 100 km/h se zlepšil na 3,3 s, tedy o desetinu sekundy. Stojí 1.700.200 Kč.

Lucid Air se ukazuje v produkční formě. Na jedno nabití zvládne ujet 832 km

Lucid Air se ukazuje v produkční formě. Na jedno nabití zvládne ujet 832 km

U všech modelů lze jednorázově připlatit 200.000 Kč za položku „Schopnost plně autonomního řízení“. Jde o rozšíření schopností Autopilota, které se také neustále aktualizuje. Aktuálně se chystá rozpoznávání a reagování na semafory, dopravní značky Stůj, dej přednost v jízdě a automatické řízení v ulicích měst.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků