Tesla má nový bezpečnostní prvek. Evropané ho už ale moc dobře znají

Ochránní sebe, ochránní psa, ochránní i vás. Dynamic Brake Lights je sice drobnost, ale velmi důležitá.

Tesla Model 3 se v minulých týdnech dočkala v Evropě důležité aktualizace. Namátkou zmíním Sentry Mode, který dokáže poradit, kde bezpečně zaparkovat, abyste měli co nejmenší pravděpodobnost, že vám auto někdo znehodnotí či ukradne.

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Skvělý je i Dog Mode. Ten aktivuje klimatizaci a vy můžete nechat domácí mazlíčky v autě, pokud s vámi třeba do obchodu nesmí. Akční kolemjdoucí na parkovišti, kteří by je chtěli vyprostit, upozorňuje nápisem: Můj majitel bude brzy zpátky. Nemějte strach.

K těmto a ostatním se připojil další prvek, jehož primární účel je zvyšovat bezpečnost při jízdě. Jmenuje se Dynamic Brake Lights a jeho funkce je naprosto prostá. Při silném brzdění začnou velmi rychle problikávat zadní světla, aby upozornila cestující za vámi, že nejspíš brzdíte před nějakou překážkou.

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Je to tedy obdoba systému, který už z našich silnic dobře známe. Jen u nás se při silném brzdění rozblikají „varovky“. Systém Tesly se spustí, pokud začnete brzdit při rychlosti nad 50 km/h.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků