Tesla má nový bezpečnostní prvek. Evropané ho už ale moc dobře znají

Ochránní sebe, ochránní psa, ochránní i vás. Dynamic Brake Lights je sice drobnost, ale velmi důležitá.

Tesla Model 3 se v minulých týdnech dočkala v Evropě důležité aktualizace. Namátkou zmíním Sentry Mode, který dokáže poradit, kde bezpečně zaparkovat, abyste měli co nejmenší pravděpodobnost, že vám auto někdo znehodnotí či ukradne.

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Skvělý je i Dog Mode. Ten aktivuje klimatizaci a vy můžete nechat domácí mazlíčky v autě, pokud s vámi třeba do obchodu nesmí. Akční kolemjdoucí na parkovišti, kteří by je chtěli vyprostit, upozorňuje nápisem: Můj majitel bude brzy zpátky. Nemějte strach.

K těmto a ostatním se připojil další prvek, jehož primární účel je zvyšovat bezpečnost při jízdě. Jmenuje se Dynamic Brake Lights a jeho funkce je naprosto prostá. Při silném brzdění začnou velmi rychle problikávat zadní světla, aby upozornila cestující za vámi, že nejspíš brzdíte před nějakou překážkou.

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Je to tedy obdoba systému, který už z našich silnic dobře známe. Jen u nás se při silném brzdění rozblikají „varovky“. Systém Tesly se spustí, pokud začnete brzdit při rychlosti nad 50 km/h.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků