Tesla má nový bezpečnostní prvek. Evropané ho už ale moc dobře znají

Ochránní sebe, ochránní psa, ochránní i vás. Dynamic Brake Lights je sice drobnost, ale velmi důležitá.

Tesla Model 3 se v minulých týdnech dočkala v Evropě důležité aktualizace. Namátkou zmíním Sentry Mode, který dokáže poradit, kde bezpečně zaparkovat, abyste měli co nejmenší pravděpodobnost, že vám auto někdo znehodnotí či ukradne.

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Skvělý je i Dog Mode. Ten aktivuje klimatizaci a vy můžete nechat domácí mazlíčky v autě, pokud s vámi třeba do obchodu nesmí. Akční kolemjdoucí na parkovišti, kteří by je chtěli vyprostit, upozorňuje nápisem: Můj majitel bude brzy zpátky. Nemějte strach.

K těmto a ostatním se připojil další prvek, jehož primární účel je zvyšovat bezpečnost při jízdě. Jmenuje se Dynamic Brake Lights a jeho funkce je naprosto prostá. Při silném brzdění začnou velmi rychle problikávat zadní světla, aby upozornila cestující za vámi, že nejspíš brzdíte před nějakou překážkou.

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Je to tedy obdoba systému, který už z našich silnic dobře známe. Jen u nás se při silném brzdění rozblikají „varovky“. Systém Tesly se spustí, pokud začnete brzdit při rychlosti nad 50 km/h.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků