Tesla má nový bezpečnostní prvek. Evropané ho už ale moc dobře znají

Ochránní sebe, ochránní psa, ochránní i vás. Dynamic Brake Lights je sice drobnost, ale velmi důležitá.

Tesla Model 3 se v minulých týdnech dočkala v Evropě důležité aktualizace. Namátkou zmíním Sentry Mode, který dokáže poradit, kde bezpečně zaparkovat, abyste měli co nejmenší pravděpodobnost, že vám auto někdo znehodnotí či ukradne.

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Skvělý je i Dog Mode. Ten aktivuje klimatizaci a vy můžete nechat domácí mazlíčky v autě, pokud s vámi třeba do obchodu nesmí. Akční kolemjdoucí na parkovišti, kteří by je chtěli vyprostit, upozorňuje nápisem: Můj majitel bude brzy zpátky. Nemějte strach.

K těmto a ostatním se připojil další prvek, jehož primární účel je zvyšovat bezpečnost při jízdě. Jmenuje se Dynamic Brake Lights a jeho funkce je naprosto prostá. Při silném brzdění začnou velmi rychle problikávat zadní světla, aby upozornila cestující za vámi, že nejspíš brzdíte před nějakou překážkou.

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Je to tedy obdoba systému, který už z našich silnic dobře známe. Jen u nás se při silném brzdění rozblikají „varovky“. Systém Tesly se spustí, pokud začnete brzdit při rychlosti nad 50 km/h.

TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

včera | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 40 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků