Tesla je konečně automobilkou, řekl Musk. Má proč být spokojený

Automobilka Tesla v posledních dnech vládne internetovým trendům. Nyní může mít Elon Musk důvod k radosti, protože značka splnila výrobní plán.

Časy, kdy si řada lidí střílela z automobilky Tesla kvůli tomu, že neplní výrobní plány, jsou zřejmě u konce. Kamenem úrazu byl pomalejší náběh výroby Modelu 3, dostupného vozu, na který měla Tesla jenom pár dnů po představení desetitisíce objednávek. Tehdy se zdálo, že přecenila svoje schopnosti, nyní už ale konečně plní to, co si předsevzala.

Tesla propouští zaměstnance. Administrativu vymění za dělníky

Tesla propouští zaměstnance. Administrativu vymění za dělníky

Podle informací agentury Reuters se automobilce Tesla podařilo splnit plán, vyrobit 5000 kusů Modelu 3 týdně, a k tomu 2000 kusů Modelů S a X. Tím to ale nekončí. Musk prý informoval své zaměstnance, že pět tisíc „trojek“ je jenom začátek a tempo výroby nadále poroste. Od příštího měsíce by tak mělo sjíždět z výrobní linky 6000 kusů Modelu 3.

Odvádí Tesla pozornost od problémů? Podle nového videa to tak vypadá

Odvádí Tesla pozornost od problémů? Podle nového videa to tak vypadá

Elon Musk si úspěch nenechal pro sebe a informoval o něm své zaměstnance v emailu. „Myslím, že jsme se stali skutečnou automobilkou,“ uvedl zakladatel automobilky Tesla. Důležitého milníku se podařilo dosáhnout přibližně rok po spuštění výroby Modelu 3, přičemž tou dobou Tesla uváděla, že se tak má stát do konce uplynulého roku.

Tesla Model X se utopila v kanálu, posádku prý ochraňuje zajímavá pojistka

Tesla Model X se utopila v kanálu, posádku prý ochraňuje zajímavá pojistka

Jedním z důvodů, proč Tesla stanovené plány neplnila, bylo široké využití automatizace, které se nepodařilo dostatečně vyladit. Elon Musk později uvedl, že příliš důvěřoval robotům. Nyní má Tesla dobře nakročeno, protože Model 3 doporučil ke koupi i vlivný americký spotřebitelný časopis Consumer Reports.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků