Tesla je konečně automobilkou, řekl Musk. Má proč být spokojený

Automobilka Tesla v posledních dnech vládne internetovým trendům. Nyní může mít Elon Musk důvod k radosti, protože značka splnila výrobní plán.

Časy, kdy si řada lidí střílela z automobilky Tesla kvůli tomu, že neplní výrobní plány, jsou zřejmě u konce. Kamenem úrazu byl pomalejší náběh výroby Modelu 3, dostupného vozu, na který měla Tesla jenom pár dnů po představení desetitisíce objednávek. Tehdy se zdálo, že přecenila svoje schopnosti, nyní už ale konečně plní to, co si předsevzala.

Tesla propouští zaměstnance. Administrativu vymění za dělníky

Tesla propouští zaměstnance. Administrativu vymění za dělníky

Podle informací agentury Reuters se automobilce Tesla podařilo splnit plán, vyrobit 5000 kusů Modelu 3 týdně, a k tomu 2000 kusů Modelů S a X. Tím to ale nekončí. Musk prý informoval své zaměstnance, že pět tisíc „trojek“ je jenom začátek a tempo výroby nadále poroste. Od příštího měsíce by tak mělo sjíždět z výrobní linky 6000 kusů Modelu 3.

Odvádí Tesla pozornost od problémů? Podle nového videa to tak vypadá

Odvádí Tesla pozornost od problémů? Podle nového videa to tak vypadá

Elon Musk si úspěch nenechal pro sebe a informoval o něm své zaměstnance v emailu. „Myslím, že jsme se stali skutečnou automobilkou,“ uvedl zakladatel automobilky Tesla. Důležitého milníku se podařilo dosáhnout přibližně rok po spuštění výroby Modelu 3, přičemž tou dobou Tesla uváděla, že se tak má stát do konce uplynulého roku.

Tesla Model X se utopila v kanálu, posádku prý ochraňuje zajímavá pojistka

Tesla Model X se utopila v kanálu, posádku prý ochraňuje zajímavá pojistka

Jedním z důvodů, proč Tesla stanovené plány neplnila, bylo široké využití automatizace, které se nepodařilo dostatečně vyladit. Elon Musk později uvedl, že příliš důvěřoval robotům. Nyní má Tesla dobře nakročeno, protože Model 3 doporučil ke koupi i vlivný americký spotřebitelný časopis Consumer Reports.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků