Tesla je konečně automobilkou, řekl Musk. Má proč být spokojený

Automobilka Tesla v posledních dnech vládne internetovým trendům. Nyní může mít Elon Musk důvod k radosti, protože značka splnila výrobní plán.

Časy, kdy si řada lidí střílela z automobilky Tesla kvůli tomu, že neplní výrobní plány, jsou zřejmě u konce. Kamenem úrazu byl pomalejší náběh výroby Modelu 3, dostupného vozu, na který měla Tesla jenom pár dnů po představení desetitisíce objednávek. Tehdy se zdálo, že přecenila svoje schopnosti, nyní už ale konečně plní to, co si předsevzala.

Tesla propouští zaměstnance. Administrativu vymění za dělníky

Tesla propouští zaměstnance. Administrativu vymění za dělníky

Podle informací agentury Reuters se automobilce Tesla podařilo splnit plán, vyrobit 5000 kusů Modelu 3 týdně, a k tomu 2000 kusů Modelů S a X. Tím to ale nekončí. Musk prý informoval své zaměstnance, že pět tisíc „trojek“ je jenom začátek a tempo výroby nadále poroste. Od příštího měsíce by tak mělo sjíždět z výrobní linky 6000 kusů Modelu 3.

Odvádí Tesla pozornost od problémů? Podle nového videa to tak vypadá

Odvádí Tesla pozornost od problémů? Podle nového videa to tak vypadá

Elon Musk si úspěch nenechal pro sebe a informoval o něm své zaměstnance v emailu. „Myslím, že jsme se stali skutečnou automobilkou,“ uvedl zakladatel automobilky Tesla. Důležitého milníku se podařilo dosáhnout přibližně rok po spuštění výroby Modelu 3, přičemž tou dobou Tesla uváděla, že se tak má stát do konce uplynulého roku.

Tesla Model X se utopila v kanálu, posádku prý ochraňuje zajímavá pojistka

Tesla Model X se utopila v kanálu, posádku prý ochraňuje zajímavá pojistka

Jedním z důvodů, proč Tesla stanovené plány neplnila, bylo široké využití automatizace, které se nepodařilo dostatečně vyladit. Elon Musk později uvedl, že příliš důvěřoval robotům. Nyní má Tesla dobře nakročeno, protože Model 3 doporučil ke koupi i vlivný americký spotřebitelný časopis Consumer Reports.

TEST DS 7 Crossback PureTech 225: Extravagance bez kompromisů?

DS 7 Crossback PureTech 225

Zcela samostatná značka DS je tu a model 7 s dodatkem Crossback je startem nové éry. Vyzkoušeli jsme nejsilnější benzínové provedení a sportovně laděnou výbavu.

včera | Milan Lažanský | 28 příspěvků
TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 58 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 50 příspěvků