Tesla je konečně automobilkou, řekl Musk. Má proč být spokojený

Automobilka Tesla v posledních dnech vládne internetovým trendům. Nyní může mít Elon Musk důvod k radosti, protože značka splnila výrobní plán.

Časy, kdy si řada lidí střílela z automobilky Tesla kvůli tomu, že neplní výrobní plány, jsou zřejmě u konce. Kamenem úrazu byl pomalejší náběh výroby Modelu 3, dostupného vozu, na který měla Tesla jenom pár dnů po představení desetitisíce objednávek. Tehdy se zdálo, že přecenila svoje schopnosti, nyní už ale konečně plní to, co si předsevzala.

Tesla propouští zaměstnance. Administrativu vymění za dělníky

Tesla propouští zaměstnance. Administrativu vymění za dělníky

Podle informací agentury Reuters se automobilce Tesla podařilo splnit plán, vyrobit 5000 kusů Modelu 3 týdně, a k tomu 2000 kusů Modelů S a X. Tím to ale nekončí. Musk prý informoval své zaměstnance, že pět tisíc „trojek“ je jenom začátek a tempo výroby nadále poroste. Od příštího měsíce by tak mělo sjíždět z výrobní linky 6000 kusů Modelu 3.

Odvádí Tesla pozornost od problémů? Podle nového videa to tak vypadá

Odvádí Tesla pozornost od problémů? Podle nového videa to tak vypadá

Elon Musk si úspěch nenechal pro sebe a informoval o něm své zaměstnance v emailu. „Myslím, že jsme se stali skutečnou automobilkou,“ uvedl zakladatel automobilky Tesla. Důležitého milníku se podařilo dosáhnout přibližně rok po spuštění výroby Modelu 3, přičemž tou dobou Tesla uváděla, že se tak má stát do konce uplynulého roku.

Tesla Model X se utopila v kanálu, posádku prý ochraňuje zajímavá pojistka

Tesla Model X se utopila v kanálu, posádku prý ochraňuje zajímavá pojistka

Jedním z důvodů, proč Tesla stanovené plány neplnila, bylo široké využití automatizace, které se nepodařilo dostatečně vyladit. Elon Musk později uvedl, že příliš důvěřoval robotům. Nyní má Tesla dobře nakročeno, protože Model 3 doporučil ke koupi i vlivný americký spotřebitelný časopis Consumer Reports.

TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

včera | Jan Mička | 84 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků