Tesla DMC-12? Designér spojil legendární film s nejrychlejším autem na světě

Ne, nic takového nikdy nevznikne, ale kdyby se Návrat do budoucnosti točil dnes, vypadala by hlavní automobilová role dost možná takhle.

To už je 34 let, co se doktor Emmett Brown a Marty McFly vydali v upraveném DeLoreanu cestovat časem a vznikl tak kultovní film, který se i s následnými dvěma díly zapsal do zlatého filmového fondu trilogií. DeLorean DMC-12 se tehdy stal ikonou a dodnes budí zaslouženou pozornost.

Co kdyby Tesla Roadster skutečně přistála na Marsu? Vize grafika moc pozitivní není

Co kdyby Tesla Roadster skutečně přistála na Marsu? Vize grafika moc pozitivní není

Charlie Nghiem, designér ze San Francisca, je fanouškem jak filmové trilogie, tak ale i automobilů vizionáře Elona Muska. Rozhodl se proto tyto dva světy spojit a přenesl tak vizi původního filmového vozu do podoby Tesly Roadster. 

Tesla Roadster dostane paket SpaceX. Asi víte, co to znamená

Tesla Roadster dostane paket SpaceX. Asi víte, co to znamená

Na konceptu najdete vše, co obsahovala předloha, včetně reaktoru v zadní části, kam se ukládalo plutonium. Bystré oko si možná všimne i loga SpaceX, což je vesmírná společnost Elona Muska. Odkazuje to na skutečnost, protože Elon tvrdí, že Tesla Roadster bude mít takzvaný balíček SpaceX, který vozu ještě vylepší dynamiku.

Což zatím není moc uvěřitelné, protože podle Muska zrychlí základní model na stovku za 1,9 sekundy. Kam tedy chce ještě dynamiku posunout je zatím záhadou.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

včera | Vladimír Kadera | 115 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků