Tesla DMC-12? Designér spojil legendární film s nejrychlejším autem na světě

Ne, nic takového nikdy nevznikne, ale kdyby se Návrat do budoucnosti točil dnes, vypadala by hlavní automobilová role dost možná takhle.

To už je 34 let, co se doktor Emmett Brown a Marty McFly vydali v upraveném DeLoreanu cestovat časem a vznikl tak kultovní film, který se i s následnými dvěma díly zapsal do zlatého filmového fondu trilogií. DeLorean DMC-12 se tehdy stal ikonou a dodnes budí zaslouženou pozornost.

Co kdyby Tesla Roadster skutečně přistála na Marsu? Vize grafika moc pozitivní není

Co kdyby Tesla Roadster skutečně přistála na Marsu? Vize grafika moc pozitivní není

Charlie Nghiem, designér ze San Francisca, je fanouškem jak filmové trilogie, tak ale i automobilů vizionáře Elona Muska. Rozhodl se proto tyto dva světy spojit a přenesl tak vizi původního filmového vozu do podoby Tesly Roadster. 

Tesla Roadster dostane paket SpaceX. Asi víte, co to znamená

Tesla Roadster dostane paket SpaceX. Asi víte, co to znamená

Na konceptu najdete vše, co obsahovala předloha, včetně reaktoru v zadní části, kam se ukládalo plutonium. Bystré oko si možná všimne i loga SpaceX, což je vesmírná společnost Elona Muska. Odkazuje to na skutečnost, protože Elon tvrdí, že Tesla Roadster bude mít takzvaný balíček SpaceX, který vozu ještě vylepší dynamiku.

Což zatím není moc uvěřitelné, protože podle Muska zrychlí základní model na stovku za 1,9 sekundy. Kam tedy chce ještě dynamiku posunout je zatím záhadou.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků