Tesla DMC-12? Designér spojil legendární film s nejrychlejším autem na světě

Ne, nic takového nikdy nevznikne, ale kdyby se Návrat do budoucnosti točil dnes, vypadala by hlavní automobilová role dost možná takhle.

To už je 34 let, co se doktor Emmett Brown a Marty McFly vydali v upraveném DeLoreanu cestovat časem a vznikl tak kultovní film, který se i s následnými dvěma díly zapsal do zlatého filmového fondu trilogií. DeLorean DMC-12 se tehdy stal ikonou a dodnes budí zaslouženou pozornost.

Co kdyby Tesla Roadster skutečně přistála na Marsu? Vize grafika moc pozitivní není

Co kdyby Tesla Roadster skutečně přistála na Marsu? Vize grafika moc pozitivní není

Charlie Nghiem, designér ze San Francisca, je fanouškem jak filmové trilogie, tak ale i automobilů vizionáře Elona Muska. Rozhodl se proto tyto dva světy spojit a přenesl tak vizi původního filmového vozu do podoby Tesly Roadster. 

Tesla Roadster dostane paket SpaceX. Asi víte, co to znamená

Tesla Roadster dostane paket SpaceX. Asi víte, co to znamená

Na konceptu najdete vše, co obsahovala předloha, včetně reaktoru v zadní části, kam se ukládalo plutonium. Bystré oko si možná všimne i loga SpaceX, což je vesmírná společnost Elona Muska. Odkazuje to na skutečnost, protože Elon tvrdí, že Tesla Roadster bude mít takzvaný balíček SpaceX, který vozu ještě vylepší dynamiku.

Což zatím není moc uvěřitelné, protože podle Muska zrychlí základní model na stovku za 1,9 sekundy. Kam tedy chce ještě dynamiku posunout je zatím záhadou.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

včera | Jan Mička | 102 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 23 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků