Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Šéf Tesly pokračuje na vlně virální popularity a svůj rozporuplně přijatý Cybertruck opět ukázal na veřejnosti.

Během stále diskutovaného odhalení Tesly Cybertruck již Elon Musk ukázal elektrický pick-up v pohybu. Teď ovšem sám vytáhl prototyp na silnice v Kalifornii, aby ho se svými přáteli využil jako vhodný transport pro cestu na večeři. A samozřejmě po cestě i na místě v Malibu kradl pick-upem pozornost jako nic jiného na silnici.

Tesla Cybertruck oficiálně: Musk opět šokuje! Sci-fi pick-up ujede přes 800 km

Tesla Cybertruck oficiálně: Musk opět šokuje! Sci-fi pick-up ujede přes 800 km

Ač může Cybertruck vypadat na pódiu a oficiálních fotkách jako rekvizita ze sci-fi filmu, v případě spatření vozu na veřejné silnici mezi normálními auty je tento dojem ještě stokrát vyšší. I kdovíjaký hypersport by se nejspíše ve společnosti Cybertrucku musel trochu upozadit. O předvídané technice a rovněž ne zcela úspěšné prezentaci schopností pick-upu jsme už psali podrobněji.

Stále zůstává otázkou, na kolik se produkční verze modelu změní v závislosti na nejrůznějších předpisech a třeba mnohými diskutované bezpečnosti vůči chodcům. Přestože tedy Tesla již registrovala přes 250.000 předběžných rezervací vozu, velká část odborníků i veřejnosti nevěří, že by se design vozu do produkčního stavu ještě nezměnil. První dodávky vozů jsou přitom plánovány až na konec roku 2021.

Elon Musk dokázal, co ještě nikdo před ním. Ovládl nejdůležitější platformy světa

Elon Musk dokázal, co ještě nikdo před ním. Ovládl nejdůležitější platformy světa

Každopádně Elon Musk svou vizí jednoduše „zbořil internet“, což se doteď nikomu v automobilovém průmyslu nepodařilo, ne v takovém rozsahu. Na zaparkované auto u restaurace v Malibu se prý musel osobně podívat i herec Edward Norton, který na místě shodou náhod také večeřel.  

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků