Tesla Cybertruck už má i vlastní garáž. Může stát vedle domu, ale i na Marsu

Designová společnost Lars Büro přišla s novou modulární stavbou Cybunker, která může sloužit nejen jako garáž pro Cybertruck od Tesly, ale i jako útočiště na Marsu.

Společnost Lars Büro se sídlem v New Yorku přišla se zajímavým nápadem, který má již blízko k realizaci. Tento nejnovější výtvor dostal jméno Cybunker a není to nic jiného, než garáž pro Cybertruck, poslední výkřik automobilky Tesla a kontroverzní dítě Elona Muska.

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Nejde o obyčejnou garáž. Cybunker je vlastně přenosný modulární byt, ve kterém můžete parkovat. Lars Büro uvádí, že díky ocelové konstrukci a aerodynamickému tvaru se budova hodí i přírody nebo dokonce i na jinou planetu. K získání elektrické energie slouží solární panel na střeše.

Tesla Cybertruck oficiálně: Musk opět šokuje! Sci-fi pick-up ujede přes 800 km

Tesla Cybertruck oficiálně: Musk opět šokuje! Sci-fi pick-up ujede přes 800 km

Samotná garáž má výměru 55 m2, za ní je pak prostor o rozloze 165 m2, který se dá využít k bydlení či ke komerčním účelům. Veškeré počítačové systémy, vodní nádrže a baterie jsou schované ve „sklepě“ pod podlahou. 

Detaily o napájení, kapacitě baterií a dalších funkcí jsou zatím neveřejné. Zájemci už se ale prý našli a garáž/byt/útočiště na jiné planetě je již možné objednávat.

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

Opel Corsa 1.2 Turbo GS Line

Na novém Opelu Corsa se hodně makalo. Výsledek je jedním slovem super, ale v určitých případech se dá snadno zaměnit.

včera | Vladimír Kadera | 26 příspěvků
Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 14 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků