Tesla Cybertruck už má i vlastní garáž. Může stát vedle domu, ale i na Marsu

Designová společnost Lars Büro přišla s novou modulární stavbou Cybunker, která může sloužit nejen jako garáž pro Cybertruck od Tesly, ale i jako útočiště na Marsu.

Společnost Lars Büro se sídlem v New Yorku přišla se zajímavým nápadem, který má již blízko k realizaci. Tento nejnovější výtvor dostal jméno Cybunker a není to nic jiného, než garáž pro Cybertruck, poslední výkřik automobilky Tesla a kontroverzní dítě Elona Muska.

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Nejde o obyčejnou garáž. Cybunker je vlastně přenosný modulární byt, ve kterém můžete parkovat. Lars Büro uvádí, že díky ocelové konstrukci a aerodynamickému tvaru se budova hodí i přírody nebo dokonce i na jinou planetu. K získání elektrické energie slouží solární panel na střeše.

Tesla Cybertruck oficiálně: Musk opět šokuje! Sci-fi pick-up ujede přes 800 km

Tesla Cybertruck oficiálně: Musk opět šokuje! Sci-fi pick-up ujede přes 800 km

Samotná garáž má výměru 55 m2, za ní je pak prostor o rozloze 165 m2, který se dá využít k bydlení či ke komerčním účelům. Veškeré počítačové systémy, vodní nádrže a baterie jsou schované ve „sklepě“ pod podlahou. 

Detaily o napájení, kapacitě baterií a dalších funkcí jsou zatím neveřejné. Zájemci už se ale prý našli a garáž/byt/útočiště na jiné planetě je již možné objednávat.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků