Už i Škoda si utahuje z Elona Muska. Soucítí s ním a kouká na vlastní minulost

Kdo by to čekal? V hromadě vtípků na účet Elona Muska a jeho Cybertruck se nyní objevil i jeden od Škodovky.

Představení Tesly Cybertruck strhlo virální lavinu, ve které musel design elektrického pick-upu okomentovat snad každý na internetu. Podobně silný dosah nejen ve formě vtipných „memů“ se snad žádné automobilce v historii ještě nepovedl. Není tak vlastně divu, že se na vlně projely i některé další automobilky.

Nikdo ale nečekal, že do Elona Muska, šéfa kalifornské Tesly, a jeho Cybertrucku se na sociálních sítích pustí i sama Škoda. Přesněji tedy mluvíme o slovenském zastoupení, které v příspěvku suše vyjadřuje svůj soucit s komentáři na design elektrického pick-upu. „To je v poriadku, Elon, aj na našich pickupoch sa kedysi smiali,“ uvádí popisek na Facebooku

Elon Musk dokázal, co ještě nikdo před ním. Ovládl nejdůležitější platformy světa

Elon Musk dokázal, co ještě nikdo před ním. Ovládl nejdůležitější platformy světa

Slova Škody poukazují na fotku jednoho z těch podivnějších výtvorů české automobilky. Přesněji prototyp 786 z roku 1991 na základě Škody Favorit – užitkovou variantu s prodlouženým rozvorem, prosklenou nástavbou vzadu a divnějšími proporcemi. Podobně jako u Cybertrucku totiž nejde o zrovna nejpohlednější vozidlo na světě.

A aby toho nebylo málo, i samotné Lego přidalo svůj dílek do stavebnice. Respektive tedy ukázalo svou vlastní evoluci pick-upu, která nemá k designu Cybetrucku daleko. Jedná se totiž o kostku Lega se čtyřmi kolečky. „Nerozbitnost garantována,“ dodává na Facebooku australské zastoupení firmy.

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4

Když na vás Jimny pohlédne svým roztomilým kukučem, není ani třeba klást onu známou otázku „Chcete mě?“. Tehle roztomilej kříženeček je totiž moc hodnej, má rád projížďky po lese, ale umí se chovat i ve městě, hodí se k dětem i na práci, moc toho nespapá a vejde se skoro všude. Toho prostě chcete, o tom není sporu. Ale zaprvé není všechno jen a jen růžové, a pak je tu ještě jedna zásadní otázka: Automat, nebo manuál? Pečlivě jsme vyzkoušeli oba.

včera | Petr Schnagl | 29 příspěvků
První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 59 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků