Tesla Cybertruck ukazuje zajímavý nosič pro řemeslníky. Vzbudil velkou pozornost, ale asi ho nekoupíte

Dlouho očekávaný elektrický pick-up se ukázal při příležitosti zahájení stavby lithiové rafinerie se zajímavým doplňkem.

V Corpus Christi v Texasu se odehrála slavnostní ceremonie k příležitosti zahájení stavby rafinerie na lithium, důležitý to prvek pro trakční baterie. Budoucí závod na ploše necelých pěti čtverečních kilometrů slibuje výrobu bez kyselin a nebezpečných odpadních produktů, na jeho budování se bude podílet přes tisíc stavařů a zaměstná až 250 pracovníků. Jedná se o investici v hodnotě přes jednu miliardu dolarů.

Zahájení stavby se zúčastnili významní hosté a také samotný Elon Musk. Objevil se zde také prototyp dlouho připravovaného pick-upu Cybertruck, který nám Tesla slibuje už od roku 2019. Jeho výroba by měla začít již v letošním roce, i když zatím v malých objemech, větší množství dodávek automobilka zvládne až v roce 2024. Na startu stavby se vůz ukázal se zajímavým nosičem na své korbě -  ten dorovnává jeho svažující se boky do roviny a zřejmě umožňuje převoz větších břemen, i když je evidentně z celkem malých profilů.

Stejně jako vše ohledně Tesly okamžitě vzbudil zájem fanoušků značky i potenciálních zákazníků. Automobilka samozřejmě připravuje originální příslušenství, které je zvlášť u pick-upů důležité, nicméně viceprezident pro vývoj hnacího ústrojí Drew Baglino v rozhovoru uvedl, že neví, zda bude nosič k dostání.

Připomeňme si, že Cybertruck má být v prodeji s jedním až čtyřmi elektromotory, přičemž v třímotorové konfiguraci má nabídnout celkem 600 kW (přes 800 koní) výkonu. Maximální dojezd se má pohybovat okolo 800 kilometrů.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Diskuze (4) Další článek: Nová Toyota Prius s extrémním tuningem se zasekne na každém hrbolu. Ale vypadá fakt dobře!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,