Musk vysvětlil, proč se nerozbitné okno Cybertrucku rozbilo. Měl prostě smůlu

Neúspěch při prezentaci Cybertrucku zajistil Tesle další úroveň virální popularity. Teď ovšem šéf automobilky vysvětluje, proč ukázka nerozbitných oken selhala.

Kromě úžasných schopností elektrického ústrojí Tesly Cybertruck se v případě odhalení mluvilo také o její údajně neprůstřelné karoserii a nerozbitných (či vysoce odolných) oknech. Prezentace těchto vlastností nicméně neproběhla zrovna dle očekávání šéfa Tesly Elona Muska, když se okna vozu podařilo během premiéry rozbít (video níže).

Musk k ošklivým pavučinám na oknech po zásahu ocelovou koulí úsměvně dodal, že vývojové oddělení má stále prostor ke zlepšení. Nyní ale na Twitteru zmínil pravý důvod, proč k popraskání oken došlo. Jak totiž ukazuje video z příprav na premiéru Cybertrucku, dříve okno řidiče zásahu ocelovou koulí opravdu odolalo.

K popraskání okna mělo dojít, neboť tomuto testu na pódiu během premiéry předcházela ukázka odolnosti karoserie pick-upu pomocí úderů kladiva do dveří řidiče. A právě údery kladivem měly poškodit integritu okna v místě jeho upevnění, a poté již nevydrželo další nápor ve formě zásahu ocelovou koulí.

Tesla Cybertruck oficiálně: Musk opět šokuje! Sci-fi pick-up ujede přes 800 km

Tesla Cybertruck oficiálně: Musk opět šokuje! Sci-fi pick-up ujede přes 800 km

Musk tedy dodal, že nejdříve mělo dojít k testu odolnosti okna a poté bušení kladivem do dveří. Jak ovšem vysvětlíte poškození i zadního okna Cybertrucku, když do dveří vzadu žádné údery kladivem nepadly? Zde prý došlo k dalšímu omylu. Musk podle jistého zdroje z Tesly nevěděl, že předváděcí Cybertruck nebyl pro premiéru vybaven odolnými okny vzadu, po selhání prvního pokusu však dovolil opakovat zásah koulí i do okna vzadu. A výsledek byl úplně stejný.

Vysvětlení můžete věřit, nebo také ne. Nebo vám může být celá předváděčka Cybertrucku ukradená. Každopádně si Tesla nejen diskutabilním designem elektrického pick-upu zajistila pořádnou virální pozornost.

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

dnes | Jan Mička | 34 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků