Musk vysvětlil, proč se nerozbitné okno Cybertrucku rozbilo. Měl prostě smůlu

Neúspěch při prezentaci Cybertrucku zajistil Tesle další úroveň virální popularity. Teď ovšem šéf automobilky vysvětluje, proč ukázka nerozbitných oken selhala.

Kromě úžasných schopností elektrického ústrojí Tesly Cybertruck se v případě odhalení mluvilo také o její údajně neprůstřelné karoserii a nerozbitných (či vysoce odolných) oknech. Prezentace těchto vlastností nicméně neproběhla zrovna dle očekávání šéfa Tesly Elona Muska, když se okna vozu podařilo během premiéry rozbít (video níže).

Musk k ošklivým pavučinám na oknech po zásahu ocelovou koulí úsměvně dodal, že vývojové oddělení má stále prostor ke zlepšení. Nyní ale na Twitteru zmínil pravý důvod, proč k popraskání oken došlo. Jak totiž ukazuje video z příprav na premiéru Cybertrucku, dříve okno řidiče zásahu ocelovou koulí opravdu odolalo.

K popraskání okna mělo dojít, neboť tomuto testu na pódiu během premiéry předcházela ukázka odolnosti karoserie pick-upu pomocí úderů kladiva do dveří řidiče. A právě údery kladivem měly poškodit integritu okna v místě jeho upevnění, a poté již nevydrželo další nápor ve formě zásahu ocelovou koulí.

Tesla Cybertruck oficiálně: Musk opět šokuje! Sci-fi pick-up ujede přes 800 km

Tesla Cybertruck oficiálně: Musk opět šokuje! Sci-fi pick-up ujede přes 800 km

Musk tedy dodal, že nejdříve mělo dojít k testu odolnosti okna a poté bušení kladivem do dveří. Jak ovšem vysvětlíte poškození i zadního okna Cybertrucku, když do dveří vzadu žádné údery kladivem nepadly? Zde prý došlo k dalšímu omylu. Musk podle jistého zdroje z Tesly nevěděl, že předváděcí Cybertruck nebyl pro premiéru vybaven odolnými okny vzadu, po selhání prvního pokusu však dovolil opakovat zásah koulí i do okna vzadu. A výsledek byl úplně stejný.

Vysvětlení můžete věřit, nebo také ne. Nebo vám může být celá předváděčka Cybertrucku ukradená. Každopádně si Tesla nejen diskutabilním designem elektrického pick-upu zajistila pořádnou virální pozornost.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

TEST Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

dnes | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků