Tesla Cybertruck má zpoždění. Než dorazí, Tesla potěší děti čtyřkolkou Cyberquad

O její existenci jsme věděli, oproti originálu se nám ale trochu smrskla. Futuristická čtyřkolka pro malé raubíře ale není nejlevnější.

Při předloňské premiéře elektrického pick-upu Cybertruck si Tesla připravila jednu zajímavost navíc – na pódiu jsme mohli sledovat, jak jezdec v černé kombinéze vyjíždí s rovněž futuristickou čtyřkolkou na korbu, kde jí zapojuje k nabíjení. Elon Musk tehdy sliboval, že půjde o příplatkovou výbavu, která bude dostupná ve stejné době, jako Cybertruck. Ten však nabírá další zpoždění, momentálně to vypadá na příští rok.

Aby měli zákazníci alespoň něco „Cyber,“ máme zde čtyřkolku Cyberquad, i když v jiném formátu, než při představení Cybertrucku. Vozítko je určeno pro děti od osmi let a s maximální hmotností 68 kilogramů. Energii čerpá z 36V baterie, díky níž ujede lehce přes 24 kilometrů. Plné nabití z domácí zásuvky zabere pět hodin.

Maximální rychlost čtyřkolky činí 16 km/h, ale dá se tlačítkem omezit na polovinu. Tesla chce za tuto hračku 1900 dolarů, což je v přepočtu zhruba 43 tisíc korun. Ale než sáhnete po platební kartě, vězte, že Cyberquad je vyprodaný a do Vánoc zřejmě nebude naskladněn.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Váš názor Další článek: Takto vypadá nejlevnější Dacia Jogger. Ošklivá není, protipól je ale jiná liga

Témata článku: , , , , , , , , ,