Elon Musk dokázal, co ještě nikdo před ním. Ovládl nejdůležitější platformy světa

Génius, nebo šílenec? Majitel automobilky Tesla opět ukazuje, že ta hranice je velmi tenká.

Představení nové modelu značky Tesla se stalo jednou z největších událostí tohoto roku. Elon Musk minulý týden pyšně představil nový pickup Cybertruck a zbořil tak místo, které je pro tento vůz ten vůbec nejdůležitější - internet.

Hodně se totiž diskutuje o prezentaci, při které se Cybertruck představil. Památných je hned několik událostí. Přetahovaná s Fordem F-150, sprint s Porsche 911, nepovedená prezentace balistických oken nebo zbrusu nová elektrická čtyřkolka, která se parkováním na korbě vozu rovnou nabíjí.

Musk vysvětlil, proč se nerozbitné okno Cybertrucku rozbilo. Měl prostě smůlu

Musk vysvětlil, proč se nerozbitné okno Cybertrucku rozbilo. Měl prostě smůlu

Vypadá to tak, že něco se úplně nepovedlo. Ani bychom se ale nedivili, kdyby veškeré karamboly při prezentaci byly součástí plánu. Stačilo totiž předvést přesně takovou show a nejrychlejší forma šíření informací na světě (internetové vtípky) začala hned fungovat. A pak už to začalo fičet snad úplně všude.

Co způsobí diskutabilní prezentace vozu, který je diskutabilní sám o sobě? Žádné jiné auto, které se kdy představilo, nemělo v moderní éře internetu takový dosah. Elon Musk prostě chtěl, aby se o jeho autě mluvilo a aby ho měli všichni na očích. Udělal tak přesný tah na branku, že jeho genialita už hraničí s šílenstvím.

Elon Musk se vyjádřil k Fordu Mustang Mach-E. Tentokrát byl překvapivě mírný

Elon Musk se vyjádřil k Fordu Mustang Mach-E. Tentokrát byl překvapivě mírný

Na sociálních sítích Reddit, Instagram a Facebook se začaly objevovat MEME (obrázkové vtipy), na Youtube se zase každý potřeboval vyjádřit. „Řeknu vám, proč je souboj s Fordem nereálný“, „Auto z vesmíru?“, „Koupím si Teslu?“. Takové názvy se objevují u videí na této platformě.

Každý má teď potřebu se k Tesle vyjádřit, včetně naší české scény. Z padesáti trendujících videí na českém Youtube patří čtyři Tesle. Žádnému autu se nic podobného nikdy nepodařilo. Namátkou jsme se podívali na několik předních českých youtuberů. Video o Cybertrucku jsme našli u třech.

Tesla nechala nahlédnout do soukromé laboratoře, ve které ničí svá auta

Tesla nechala nahlédnout do soukromé laboratoře, ve které ničí svá auta

O autě se řeší úplně všechno, i taková drobnost jako font, kterým je název vozu napsán. Ten se totiž velmi podobá fontu hry Cyberpunk 2077, která vyjde příští rok. Futuristická počítačová hra má navíc obsahovat vůz, který je novince od Tesly velmi podobný. 

Není tak divu, že Tesla už eviduje 250.000 objednávek. Elon Musk přesáhl oblast automobilového průmyslu a vstoupil do éry internetu, který je plný hráčů počítačových her, vtipálků, technických koumáků, geeků a nerdů. A právě to jsou lidi, kteří to auto reálně chtějí a platí si předobjednávky.

Tesla Model S je oficiálně na českém trhu. Konkurenta od Porsche drtí cenou i dojezdem

Tesla Model S je oficiálně na českém trhu. Konkurenta od Porsche drtí cenou i dojezdem

Jestli tohle není marketingový tah roku, tak už opravdu nevíme. Stačí se jenom podívat jak Muskův tah zahýbal s konkurencí. Najednou se i velké automobilky škrábou na bradě (třeba GM) a říkají si, že musí co nejdříve přijít s elektrickým pick-upem. O autě si můžeme myslet co chceme, ale tohle se celkově povedlo.

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4

Když na vás Jimny pohlédne svým roztomilým kukučem, není ani třeba klást onu známou otázku „Chcete mě?“. Tehle roztomilej kříženeček je totiž moc hodnej, má rád projížďky po lese, ale umí se chovat i ve městě, hodí se k dětem i na práci, moc toho nespapá a vejde se skoro všude. Toho prostě chcete, o tom není sporu. Ale zaprvé není všechno jen a jen růžové, a pak je tu ještě jedna zásadní otázka: Automat, nebo manuál? Pečlivě jsme vyzkoušeli oba.

včera | Petr Schnagl | 28 příspěvků
První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 59 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků