Tesla bez řidiče už na konci roku? Elon Musk stanovil další datum plně autonomní jízdy

Minulý týden na šanghajské konferenci o umělé inteligenci prohlásil Elon Musk, že do konce roku bude mít jeho automobilka již zcela autonomní vozidla.

Za tímto cílem se žene hned několik společností. Vedle světových automobilek se o toto téma zajímá například i technologická společnost Waymo a své by k tomu chtěl říct i Uber. Tento závod nicméně prozatím nemá žádného zdárného vítěze a to jediné, co nám zůstává, jsou zprávy o vývoji.

Elon Musk to ale podle všeho chce rozseknout. Pátý level autonomního řízení, tedy ten, při kterém není potřeba zásahu řidiče do řízení, prý bude hotový do konce tohoto roku. Neměli bychom ale čekat, že touto technologií budou vybaveny sériové automobily Tesla, tedy alespoň prozatím.

Elon Musk jako šéf NASA? Na prezidenta kandidující rapper Kanye West má jasno

Elon Musk jako šéf NASA? Na prezidenta kandidující rapper Kanye West má jasno

Musk se totiž nechal slyšet, že plně autonomní jízda bude platit pro novou robotickou taxislužbu. Tesla už je prý velmi blízko k dosažení očekávaného výsledku a na silnici by se tyto vozy měly dostat na konci tohoto roku. Neví se ale zatím, jak si chce Tesla poradit s legislativou, která na tyto automobily ještě není zcela připravena.

Je ovšem nutné brát celou tuto záležitost s rezervou. Elon Musk plánoval plně autonomní vozidla již před třemi lety. Musk je vizionář, který pracuje s maximálním nasazením. Je možné, že současná technologie jeho značky již tento milník v cestování umožňuje, ale to by musel být každý v automobilce Elon Musk.

Chcete pracovat pro Teslu? Nakreslete radikální auto pro Čínu a držte si palce

Chcete pracovat pro Teslu? Nakreslete radikální auto pro Čínu a držte si palce

Že je Elon Musk velmi schopným mužem, potvrzují i aktuální zprávy o jeho majetku. V pátek vystřelily akcie značky o jedenáct procent a Muskův majetek se tak zvýšil o 6,1 miliard dolarů. Na žebříčku nejbohatších lidí světa mu tak patří šestá příčka a porazil tak i Věštce z Omahy, neboli investora Warrena Buffetta.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 78 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků