Tesla bez řidiče už na konci roku? Elon Musk stanovil další datum plně autonomní jízdy

Minulý týden na šanghajské konferenci o umělé inteligenci prohlásil Elon Musk, že do konce roku bude mít jeho automobilka již zcela autonomní vozidla.

Za tímto cílem se žene hned několik společností. Vedle světových automobilek se o toto téma zajímá například i technologická společnost Waymo a své by k tomu chtěl říct i Uber. Tento závod nicméně prozatím nemá žádného zdárného vítěze a to jediné, co nám zůstává, jsou zprávy o vývoji.

Elon Musk to ale podle všeho chce rozseknout. Pátý level autonomního řízení, tedy ten, při kterém není potřeba zásahu řidiče do řízení, prý bude hotový do konce tohoto roku. Neměli bychom ale čekat, že touto technologií budou vybaveny sériové automobily Tesla, tedy alespoň prozatím.

Elon Musk jako šéf NASA? Na prezidenta kandidující rapper Kanye West má jasno

Elon Musk jako šéf NASA? Na prezidenta kandidující rapper Kanye West má jasno

Musk se totiž nechal slyšet, že plně autonomní jízda bude platit pro novou robotickou taxislužbu. Tesla už je prý velmi blízko k dosažení očekávaného výsledku a na silnici by se tyto vozy měly dostat na konci tohoto roku. Neví se ale zatím, jak si chce Tesla poradit s legislativou, která na tyto automobily ještě není zcela připravena.

Je ovšem nutné brát celou tuto záležitost s rezervou. Elon Musk plánoval plně autonomní vozidla již před třemi lety. Musk je vizionář, který pracuje s maximálním nasazením. Je možné, že současná technologie jeho značky již tento milník v cestování umožňuje, ale to by musel být každý v automobilce Elon Musk.

Chcete pracovat pro Teslu? Nakreslete radikální auto pro Čínu a držte si palce

Chcete pracovat pro Teslu? Nakreslete radikální auto pro Čínu a držte si palce

Že je Elon Musk velmi schopným mužem, potvrzují i aktuální zprávy o jeho majetku. V pátek vystřelily akcie značky o jedenáct procent a Muskův majetek se tak zvýšil o 6,1 miliard dolarů. Na žebříčku nejbohatších lidí světa mu tak patří šestá příčka a porazil tak i Věštce z Omahy, neboli investora Warrena Buffetta.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

13.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 71 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků