Terénní dodávku Torsus Terrastorm jen tak něco nerozhodí. Techniku má od VW

Představte si VW Crafter upravený jako off-road. Přesně něco takového chystá značka Torsus.

Značka původem z Ukrajiny, vyrábějící vozidla na Slovensku a s globální centrálou u nás v Praze. Off-roadové mikrobusy Torsus jste už možná někde zahlédli, ostatně se svou robustností a celkovou nezvyklostí ani přehlédnout moc nejdou (viz galerie). Teď se chce nicméně značka pustit i do kategorie dodávek a předvést zase něco unikátního.

České Mitsubishi proměnilo pick-up L200 k nepoznání. Je z něj expediční speciál

České Mitsubishi proměnilo pick-up L200 k nepoznání. Je z něj expediční speciál

Po terénních mikrobusech Praetorian, které odvezou těžkým terénem až 35 lidí, se tedy chystá do nabídky novinka Terrastorm. Opravdu se přitom bude jednat o terénní dodávku, jelikož použije základ Volkswagenu Crafter s pohonem všech kol 4Motion, osazený vysokým off-road podvozkem a koly s velkými terénními pneumatikami.

Částečnou podobu již odhalují první snímky v rámci upoutávky. Torsus tak nahodí na dodávku i vlastní masku s odolným plastovým nárazníkem, volitelně doplněný o klasický trubkový nárazník a také naviják. Vzadu můžeme zahlédnout žebřík pro přístup na střechu a plnohodnotnou rezervu jako na každém správném off-roadu.

Mighty Mite je asi nejroztomilejší armádní vůz. Skončil ale dřív, než se stihl prosadit

Mighty Mite je asi nejroztomilejší armádní vůz. Skončil ale dřív, než se stihl prosadit

Stejně jako u mikrobusu Praetorian chce Torsus nabízet svou terénní dodávku v řadě specifikací, aby zaujal ve všech odvětvích, kde je takto vybavené užitkové vozidlo potřeba. V závislosti na zvolené konfiguraci tak bude Torsus moci stále odvézt až 21 pasažérů. Lze očekávat, že moderní pohonné ústrojí splňující poslední emisní normy si model ponechá od svého základu.

Kompletní odhalení plánuje společnost ještě během července. Prodeje mají započít ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Galerie doplněna o mikrobusy Torsus Praetorian.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 58 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků