Terence Hill slaví 80 let! A tohle je pořád jedna z nejlepších filmových honiček

Jsou filmové honičky, u kterých strnete úžasem. Pak jsou tu ale honičky, které nikdy nezestárnou a vždycky vás baví.

Terence Hill slaví osmdesátku! Pokud patříte, stejně jako já, k tisícům příznivců jeho rolí, můžete se dnes k oslavám připojit a třeba si pustit jeden z jeho filmů. Filmový parťák Buda Spencera, se kterým vytvořili nezapomenutelnou dvojici, se narodil v Benátkách a dětství prožil v Německu. Osudový vstup do světa filmu se ale udál v rodné Itálii.

Jako modrooký Ital se uchytil, a pokud mě paměť nešálí, ještě donedávna u filmu pracoval. Do povědomí i českých diváků se poprvé dostal díky roli ve filmu Vinnetou - Rudý gentleman. Pak přišla éra bláznivých komedií, mezi něž se řadí například Pravá a levá ruka ďábla nebo Dvojníci.

Sportovní auta, ženy, kokain. Životopisný film Johna DeLoreana bude jízda!

Sportovní auta, ženy, kokain. Životopisný film Johna DeLoreana bude jízda!

Terence Hill, vlastním jménem Mario Girotti, je od roku 1967 ženatý se scénáristkou Lori Hill a mají spolu syna Jessieho. Jejich adoptovaný syn Ross zemřel při natáčení westernové komedie Lucky Luke při automobilové nehodě ve věku šestnácti let.

Terence má moc rád motorky. Své soukromí si ale umí docela dobře střežit. My si jej dnes chceme připomenout hlavně díky okamžikům z filmu Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, který se považuje za jeden z nejlepších filmů slavné dvojice Spencer/Hill.

Nevíte, co dělat o víkendu? Tyto dokumenty o autech rozhodně musíte vidět

Nevíte, co dělat o víkendu? Tyto dokumenty o autech rozhodně musíte vidět

Tento film se dá popsat jako skvělá „Buddy movie“, kde spolu na začátku dva rivalové za volantem projedou při závodě cílovou čarou zaklesnutí do sebe. Celá scéna je zároveň jednou z nejlepších filmových automobilových honiček. Hlavní cenou byla červená dunová buggy. Bohužel jen jedna, a tak se závodníci rozhodnou, že si o ní zasoutěží v pojídání párků a pití piva.

Ještě než ale stihnou soutěž dokončit, zaútočí na místo, kde soutěží, gangsteři. Buggy lehne popelem. Začíná zběsilá jízda k jejímu znovuzískání, která je nabitá automobily a ze spousty scén můžete doslova cítit benzín. Jeden z nejlepších filmů o autech, na který se v žebříčkách zapomíná? Říkám ano!

 

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 67 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků