Terence Hill slaví 80 let! A tohle je pořád jedna z nejlepších filmových honiček

Jsou filmové honičky, u kterých strnete úžasem. Pak jsou tu ale honičky, které nikdy nezestárnou a vždycky vás baví.

Terence Hill slaví osmdesátku! Pokud patříte, stejně jako já, k tisícům příznivců jeho rolí, můžete se dnes k oslavám připojit a třeba si pustit jeden z jeho filmů. Filmový parťák Buda Spencera, se kterým vytvořili nezapomenutelnou dvojici, se narodil v Benátkách a dětství prožil v Německu. Osudový vstup do světa filmu se ale udál v rodné Itálii.

Jako modrooký Ital se uchytil, a pokud mě paměť nešálí, ještě donedávna u filmu pracoval. Do povědomí i českých diváků se poprvé dostal díky roli ve filmu Vinnetou - Rudý gentleman. Pak přišla éra bláznivých komedií, mezi něž se řadí například Pravá a levá ruka ďábla nebo Dvojníci.

Sportovní auta, ženy, kokain. Životopisný film Johna DeLoreana bude jízda!

Sportovní auta, ženy, kokain. Životopisný film Johna DeLoreana bude jízda!

Terence Hill, vlastním jménem Mario Girotti, je od roku 1967 ženatý se scénáristkou Lori Hill a mají spolu syna Jessieho. Jejich adoptovaný syn Ross zemřel při natáčení westernové komedie Lucky Luke při automobilové nehodě ve věku šestnácti let.

Terence má moc rád motorky. Své soukromí si ale umí docela dobře střežit. My si jej dnes chceme připomenout hlavně díky okamžikům z filmu Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, který se považuje za jeden z nejlepších filmů slavné dvojice Spencer/Hill.

Nevíte, co dělat o víkendu? Tyto dokumenty o autech rozhodně musíte vidět

Nevíte, co dělat o víkendu? Tyto dokumenty o autech rozhodně musíte vidět

Tento film se dá popsat jako skvělá „Buddy movie“, kde spolu na začátku dva rivalové za volantem projedou při závodě cílovou čarou zaklesnutí do sebe. Celá scéna je zároveň jednou z nejlepších filmových automobilových honiček. Hlavní cenou byla červená dunová buggy. Bohužel jen jedna, a tak se závodníci rozhodnou, že si o ní zasoutěží v pojídání párků a pití piva.

Ještě než ale stihnou soutěž dokončit, zaútočí na místo, kde soutěží, gangsteři. Buggy lehne popelem. Začíná zběsilá jízda k jejímu znovuzískání, která je nabitá automobily a ze spousty scén můžete doslova cítit benzín. Jeden z nejlepších filmů o autech, na který se v žebříčkách zapomíná? Říkám ano!

 

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků