Terence Hill slaví 80 let! A tohle je pořád jedna z nejlepších filmových honiček

Jsou filmové honičky, u kterých strnete úžasem. Pak jsou tu ale honičky, které nikdy nezestárnou a vždycky vás baví.

Terence Hill slaví osmdesátku! Pokud patříte, stejně jako já, k tisícům příznivců jeho rolí, můžete se dnes k oslavám připojit a třeba si pustit jeden z jeho filmů. Filmový parťák Buda Spencera, se kterým vytvořili nezapomenutelnou dvojici, se narodil v Benátkách a dětství prožil v Německu. Osudový vstup do světa filmu se ale udál v rodné Itálii.

Jako modrooký Ital se uchytil, a pokud mě paměť nešálí, ještě donedávna u filmu pracoval. Do povědomí i českých diváků se poprvé dostal díky roli ve filmu Vinnetou - Rudý gentleman. Pak přišla éra bláznivých komedií, mezi něž se řadí například Pravá a levá ruka ďábla nebo Dvojníci.

Sportovní auta, ženy, kokain. Životopisný film Johna DeLoreana bude jízda!

Sportovní auta, ženy, kokain. Životopisný film Johna DeLoreana bude jízda!

Terence Hill, vlastním jménem Mario Girotti, je od roku 1967 ženatý se scénáristkou Lori Hill a mají spolu syna Jessieho. Jejich adoptovaný syn Ross zemřel při natáčení westernové komedie Lucky Luke při automobilové nehodě ve věku šestnácti let.

Terence má moc rád motorky. Své soukromí si ale umí docela dobře střežit. My si jej dnes chceme připomenout hlavně díky okamžikům z filmu Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, který se považuje za jeden z nejlepších filmů slavné dvojice Spencer/Hill.

Nevíte, co dělat o víkendu? Tyto dokumenty o autech rozhodně musíte vidět

Nevíte, co dělat o víkendu? Tyto dokumenty o autech rozhodně musíte vidět

Tento film se dá popsat jako skvělá „Buddy movie“, kde spolu na začátku dva rivalové za volantem projedou při závodě cílovou čarou zaklesnutí do sebe. Celá scéna je zároveň jednou z nejlepších filmových automobilových honiček. Hlavní cenou byla červená dunová buggy. Bohužel jen jedna, a tak se závodníci rozhodnou, že si o ní zasoutěží v pojídání párků a pití piva.

Ještě než ale stihnou soutěž dokončit, zaútočí na místo, kde soutěží, gangsteři. Buggy lehne popelem. Začíná zběsilá jízda k jejímu znovuzískání, která je nabitá automobily a ze spousty scén můžete doslova cítit benzín. Jeden z nejlepších filmů o autech, na který se v žebříčkách zapomíná? Říkám ano!

 

TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

včera | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 40 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků