Terence Hill slaví 80 let! A tohle je pořád jedna z nejlepších filmových honiček

Jsou filmové honičky, u kterých strnete úžasem. Pak jsou tu ale honičky, které nikdy nezestárnou a vždycky vás baví.

Terence Hill slaví osmdesátku! Pokud patříte, stejně jako já, k tisícům příznivců jeho rolí, můžete se dnes k oslavám připojit a třeba si pustit jeden z jeho filmů. Filmový parťák Buda Spencera, se kterým vytvořili nezapomenutelnou dvojici, se narodil v Benátkách a dětství prožil v Německu. Osudový vstup do světa filmu se ale udál v rodné Itálii.

Jako modrooký Ital se uchytil, a pokud mě paměť nešálí, ještě donedávna u filmu pracoval. Do povědomí i českých diváků se poprvé dostal díky roli ve filmu Vinnetou - Rudý gentleman. Pak přišla éra bláznivých komedií, mezi něž se řadí například Pravá a levá ruka ďábla nebo Dvojníci.

Sportovní auta, ženy, kokain. Životopisný film Johna DeLoreana bude jízda!

Sportovní auta, ženy, kokain. Životopisný film Johna DeLoreana bude jízda!

Terence Hill, vlastním jménem Mario Girotti, je od roku 1967 ženatý se scénáristkou Lori Hill a mají spolu syna Jessieho. Jejich adoptovaný syn Ross zemřel při natáčení westernové komedie Lucky Luke při automobilové nehodě ve věku šestnácti let.

Terence má moc rád motorky. Své soukromí si ale umí docela dobře střežit. My si jej dnes chceme připomenout hlavně díky okamžikům z filmu Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, který se považuje za jeden z nejlepších filmů slavné dvojice Spencer/Hill.

Nevíte, co dělat o víkendu? Tyto dokumenty o autech rozhodně musíte vidět

Nevíte, co dělat o víkendu? Tyto dokumenty o autech rozhodně musíte vidět

Tento film se dá popsat jako skvělá „Buddy movie“, kde spolu na začátku dva rivalové za volantem projedou při závodě cílovou čarou zaklesnutí do sebe. Celá scéna je zároveň jednou z nejlepších filmových automobilových honiček. Hlavní cenou byla červená dunová buggy. Bohužel jen jedna, a tak se závodníci rozhodnou, že si o ní zasoutěží v pojídání párků a pití piva.

Ještě než ale stihnou soutěž dokončit, zaútočí na místo, kde soutěží, gangsteři. Buggy lehne popelem. Začíná zběsilá jízda k jejímu znovuzískání, která je nabitá automobily a ze spousty scén můžete doslova cítit benzín. Jeden z nejlepších filmů o autech, na který se v žebříčkách zapomíná? Říkám ano!

 

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků