Teplé jaro přeje prodejům motocyklů

Teplá zima a rychlý nástup jara přeje všem motorkářům. Nejenom že mohou téměř každodenně prohánět své stroje, ale dobré počasí se odrazilo i na rekordních prodejích nových strojů. Letošní první čtvrtletí se tak dá nazvat zlatými časy prodejců.

Za první čtyři měsíce se u nás prodalo 6 704 nových motocyklů, což je o neskutečných 40 procent více, než ve stejném období loňského roku. Navíc k tomuto číslu je třeba připočítat 6 375 ojetých motocyklů, které k nám byly dovezeny.

Nejúspěšnější značkou se stala Yamaha, která prodala 764 strojů. Za ní následuje Honda s 661 prodanými a Suzuki se 498 prodanými motocykly. Česká Jawa pak prodala 51 motorek.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků