Tento VW Atlas bychom si nechali líbit. Tuner z něj udělal schopný off-road

Ani velké rodinné SUV Atlas, o kterém si zájemci v Evropě mohou nechat jen zdát, neuniklo na americké půdě zásahu tuningových společností. Úpravce APR se přitom zaměřil hlavně na výlety do terénu.

Americké oddělení dílny APR si trochu překvapivě nezvolilo pro svou úpravu Atlas s výkonnějším 3,6litrovým šestiválcem, ale místo toho sáhlo po lehčím dvoulitru s původním výkonem 175 kW (238 koní) a točivým momentem 350 Nm. K navýšení výkonu zde sice došlo, ale nezapomnělo se také na zlepšení terénních schopností velkého SUV.

Přeplňovaný čtyřválec dostal přeprogramovanou řídicí jednotku, proběhla výměna sériového turbodmychadla za kousek z Golfu R, nainstalovala se sportovní výfuková soustava DP a karbonový kit sání motoru. Nově tedy motor produkuje 260 kW (354 koní) a 474 Nm točivého momentu.

Benzinová Škoda Kodiaq RS nevznikne. Němci ale našli náhradu

Benzinová Škoda Kodiaq RS nevznikne. Němci ale našli náhradu

Na podvozku se objevují nové odolnější díly a světlá výška byla navýšena o docela skromných 38 mm. Celkovému vzezření a schopnější jízdě v terénu ale napomáhají nová lehká, 20palcová kovaná kola, obutá do off-road pneumatik Toyo Open Country. APR poté nahodilo i svůj balíček úpravy brzdové soustavy, který obsahuje přední šestipístkové třmeny s kotouči o průměru 350 mm.

Na karoserii žádná cingrlátka nečekejte, upravené SUV však razí do okolí křiklavě zelenou fólií s černými detaily. Prozatím svůj Atlas společnost označuje za ojedinělý projekt v počtu jediného kusu. Do budoucna ovšem zvažuje celou řadu podobně vyladěných SUV od Volkswagenu. Těžko ale říct, zda by se tyto úpravy časem ukázaly rovněž v nabídce evropského oddělení třeba pro Touareg či Amarok.

TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků
S VW Touareg napříč Marokem: Existuje vůbec něco, co nezvládne?

S VW Touareg napříč Marokem

Čtyři dny v autě, skoro 1300 ujetých kilometrů a mraky různorodých zážitků, které bych jinak nepochytil za celý rok. Nějak takto by se dalo ve zkratce shrnout putování Marokem za volantem jednoho z nejlepších SUV dnešní doby.

6.  1.  2019 | Jan Mička | 43 příspěvků