Tento VW Atlas bychom si nechali líbit. Tuner z něj udělal schopný off-road

Ani velké rodinné SUV Atlas, o kterém si zájemci v Evropě mohou nechat jen zdát, neuniklo na americké půdě zásahu tuningových společností. Úpravce APR se přitom zaměřil hlavně na výlety do terénu.

Americké oddělení dílny APR si trochu překvapivě nezvolilo pro svou úpravu Atlas s výkonnějším 3,6litrovým šestiválcem, ale místo toho sáhlo po lehčím dvoulitru s původním výkonem 175 kW (238 koní) a točivým momentem 350 Nm. K navýšení výkonu zde sice došlo, ale nezapomnělo se také na zlepšení terénních schopností velkého SUV.

Přeplňovaný čtyřválec dostal přeprogramovanou řídicí jednotku, proběhla výměna sériového turbodmychadla za kousek z Golfu R, nainstalovala se sportovní výfuková soustava DP a karbonový kit sání motoru. Nově tedy motor produkuje 260 kW (354 koní) a 474 Nm točivého momentu.

Benzinová Škoda Kodiaq RS nevznikne. Němci ale našli náhradu

Benzinová Škoda Kodiaq RS nevznikne. Němci ale našli náhradu

Na podvozku se objevují nové odolnější díly a světlá výška byla navýšena o docela skromných 38 mm. Celkovému vzezření a schopnější jízdě v terénu ale napomáhají nová lehká, 20palcová kovaná kola, obutá do off-road pneumatik Toyo Open Country. APR poté nahodilo i svůj balíček úpravy brzdové soustavy, který obsahuje přední šestipístkové třmeny s kotouči o průměru 350 mm.

Na karoserii žádná cingrlátka nečekejte, upravené SUV však razí do okolí křiklavě zelenou fólií s černými detaily. Prozatím svůj Atlas společnost označuje za ojedinělý projekt v počtu jediného kusu. Do budoucna ovšem zvažuje celou řadu podobně vyladěných SUV od Volkswagenu. Těžko ale říct, zda by se tyto úpravy časem ukázaly rovněž v nabídce evropského oddělení třeba pro Touareg či Amarok.

TEST DS 7 Crossback PureTech 225: Extravagance bez kompromisů?

DS 7 Crossback PureTech 225

Zcela samostatná značka DS je tu a model 7 s dodatkem Crossback je startem nové éry. Vyzkoušeli jsme nejsilnější benzínové provedení a sportovně laděnou výbavu.

dnes | Milan Lažanský | 24 příspěvků
TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků