Tento unikátní motocykl skrývá vnitřnosti z klasické Jawy 350. Postavili ho Němci

Stavba vznikla pro každoroční oslavu benzinových šílenců v Německu.

Úpravy československých motocyklů Jawa jsou na našem území celkem běžná věc, velké popularitě se ale překvapivě těší i v zahraničí. Jednu z největších šíleností, kterou kdy kdo s motocyklem Jawa udělal, byste našli už pár let zpět, kdy se berlíňané z Urban Motor rozhodli postavit sprintovací speciál, respektive to vzniklo v hlavě šéfa společnosti Petera Dannenberga, ve spolupráci s designérem Henrym Schulzem a Marvinem Diehlem z KRT Framework.

Staré motocykly Jawa vydržely i extrémní zacházení. Zlatou éru připomněli Indové

Staré motocykly Jawa vydržely i extrémní zacházení. Zlatou éru připomněli Indové

Základem pro stavbu zvanou Jawa Sprint Motorcycle se stal model 350 s motorem o stejném objemu. Z původního motocyklu toho ale opravdu moc nezbylo a na první pohled poznáte snad jen motor, k němuž byly přidány malé výfuky. Stroj stojí na zcela novém rámu kapotovaném ve stylu steampunk. O kontakt se zemí se starají 23palcová kola od britského výrobce SM Pro.

Motocykl nevznikl jen tak z plezíru, Urban Motor jej postavil pro každoroční motorkářskou show Glemseck 101, která se odehrává v německém Leonbergu. Zde se motocykl utkal s dalšími exempláři v disciplínách v kategorii do 1200 cm3. Jak to dopadlo bohužel nevíme, ale v těžké konkurenci staveb motocyklů Triumph a Yamaha to určitě nebylo lehké.

Američané změní váš skútr BMW k nepoznání. Výchozí model ale není nejlevnější

Američané změní váš skútr BMW k nepoznání. Výchozí model ale není nejlevnější

Třeba ale nešlo ani tak o rychlost, jako o zájem publika, protože takový motocykl umí vyniknout i mezi unikátními stavbami. Kožené rukojeti řidítek jsou od společnosti Red Wing Shoes, kožené sedadlo zase na zakázku vyrobené. Výrobci sami přiznali, že jim nejde tak úplně o vyhrávání soutěží, ale spíše o wow efekt a humor. Očividně se to povedlo.

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 68 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků