Tento Range Rover se vysmívá hlavním samopalů. Němci si ho ale náležitě cení

Trh s neprůstřelnými vozy je taková přehlídka černých mamutů. Tento má ale navíc neprůstřelný styl.

Klassen je přední německý výrobce pancéřovaných vozů a limuzín. Někdy ovšem oba tyto světy propojí a postaví neprůstřelnou limuzínu. Mezi typickými výtvory, které se většinou zakládají na německých vozech, ale jeden vyčnívá. Jedná se o neprůstřelnou limuzínu založenou na britském Range Roveru.

Na první pohled obyčejné Volvo XC90. Vlivným lidem se ale bude zamlouvat

Na první pohled obyčejné Volvo XC90. Vlivným lidem se ale bude zamlouvat

K mání je několik druhů, ale nejlepší a samozřejmě i nejdražší je kousek s nejvyšší výbavou SVAutobiography. Klassen zvětšil rozvor na 4136 milimetrů a doprostřed vozu přidal další řadu sedadel proti směru jízdy. Dá se ale sklopit pro případ, že by se chtěli cestující vzadu pořádně uvelebit.

Vůz je vybavený panoramatickou střechou s madly, která slouží jako jakýsi poklop, aby hlavy států mohly mávat na davy svých příznivců a neztrácely přitom stabilitu. O pohon vozu se stará výchozí vidlicový osmiválec o výkonu 551 koní. Více informací o pohonném ústrojí však stavitel neposkytuje.

Všechno v černé. Range Rover Velar dostal speciální edici, které vznikne jen 500 kusů

Všechno v černé. Range Rover Velar dostal speciální edici, které vznikne jen 500 kusů

Samozřejmostí jsou i majáky a držáky na vlajky. To aby každý věděl, že zrovna projíždíte okolo. Když pak jde do tuhého, je vůz vybaven sedmou úrovní balistické ochrany. Znamená to, že je posádka chráněná před střelami i z útočných pušek. V případě prostřelených pneumatik pak stavitel garantuje dojezd 80 kilometrů na úprk do bezpečí.

Že taková sranda není z levného kraje je vám asi jasné. Na stránkách společnosti najdete jeden takový vůz za cenu přesahující 17 milionů korun. Pro lidi, kteří takový vůz jednoduše potřebují, je to ale adekvátní částka. 

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 62 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků