Tento Range Rover se vysmívá hlavním samopalů. Němci si ho ale náležitě cení

Trh s neprůstřelnými vozy je taková přehlídka černých mamutů. Tento má ale navíc neprůstřelný styl.

Klassen je přední německý výrobce pancéřovaných vozů a limuzín. Někdy ovšem oba tyto světy propojí a postaví neprůstřelnou limuzínu. Mezi typickými výtvory, které se většinou zakládají na německých vozech, ale jeden vyčnívá. Jedná se o neprůstřelnou limuzínu založenou na britském Range Roveru.

Na první pohled obyčejné Volvo XC90. Vlivným lidem se ale bude zamlouvat

Na první pohled obyčejné Volvo XC90. Vlivným lidem se ale bude zamlouvat

K mání je několik druhů, ale nejlepší a samozřejmě i nejdražší je kousek s nejvyšší výbavou SVAutobiography. Klassen zvětšil rozvor na 4136 milimetrů a doprostřed vozu přidal další řadu sedadel proti směru jízdy. Dá se ale sklopit pro případ, že by se chtěli cestující vzadu pořádně uvelebit.

Vůz je vybavený panoramatickou střechou s madly, která slouží jako jakýsi poklop, aby hlavy států mohly mávat na davy svých příznivců a neztrácely přitom stabilitu. O pohon vozu se stará výchozí vidlicový osmiválec o výkonu 551 koní. Více informací o pohonném ústrojí však stavitel neposkytuje.

Všechno v černé. Range Rover Velar dostal speciální edici, které vznikne jen 500 kusů

Všechno v černé. Range Rover Velar dostal speciální edici, které vznikne jen 500 kusů

Samozřejmostí jsou i majáky a držáky na vlajky. To aby každý věděl, že zrovna projíždíte okolo. Když pak jde do tuhého, je vůz vybaven sedmou úrovní balistické ochrany. Znamená to, že je posádka chráněná před střelami i z útočných pušek. V případě prostřelených pneumatik pak stavitel garantuje dojezd 80 kilometrů na úprk do bezpečí.

Že taková sranda není z levného kraje je vám asi jasné. Na stránkách společnosti najdete jeden takový vůz za cenu přesahující 17 milionů korun. Pro lidi, kteří takový vůz jednoduše potřebují, je to ale adekvátní částka. 

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 21 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků