Tento karavan na silnici překážet nebude. Francouzi ho navrhli neuvěřitelně chytře

Jsou obří, nevzhledné a ostatním řidičům pijí krev. Karavany. Tento kousek od firmy Carapate se však vymyká zavedeným pořádkům.

Francouzský start-up Carapate přináší opravdu svěží pohled na karavany a celkově ubytování na cestách. Namísto velkých bílých krabic přichází s minimalistickým retro stylem, který je k dostání ve formě dvou modelů – levnější Carriole a komfortněji vybavený Carapate. Oba vypadají stylově jako hrom, což není pouze zásluhou použitého dřeva a hravých barev.

Slavný český závodník prodává svůj dům na kolech. Má obrovský motor a 9 postelí

Slavný český závodník prodává svůj dům na kolech. Má obrovský motor a 9 postelí

Začíná se u ceny 11.200 euro za Carriole. Za v přepočtu asi 300.000 Kč tak dostanete malý domek na kolech, který sice měří na délku jen 3,2 metru a na šířku 1,90 metru, stále ovšem ubytuje dva dospělé a díky hmotnosti okolo 450 kg nepotřebuje kdovíjak silné tažné vozidlo. Ostatně na fotkách jsou mini-karavany připojeny k malému Peugeotu 208.

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Dovnitř se přesto povedlo nacpat i nutný sporák, dřez, 12litrový zásobník na vodu nebo 40litrový chladicí box, přičemž řada nutného vybavení je chytře skryta do výsuvných panelů, aby se co nejvíc šetřilo místo. Příslušenství je nabízeno v rámci volitelných balíčků, takže si každý vybere specifikaci, kterou zrovna potřebuje k žití na cestách.

Komfortnější model Carapate od ceny 14.600 euro (asi 393.000 Kč) už bude vážit minimálně přes 500 kg, jelikož dostává standardně i trojici posuvných panoramatických oken, střešní světlík a moskytiérou a zatemněním, více úložných prostorů, vyjímatelnou matraci 140x200 cm či detektor kouře a oxidu uhelnatého.

Podívejte se na nejlepší úlovky aut Googlu. Už projely skoro celou planetu

Podívejte se na nejlepší úlovky aut Googlu. Už projely skoro celou planetu

Volitelně je u Carapate dostupná i dvojice vnitřních 220V zásuvek s připojením k externí síti například v kempu. Dále tak můžete přidat i bateriový modul a solární panel, řadu USB konektorů, LED osvětlení a další maličkosti. K dostání je zde i malá přistýlka pro dítě.   

Pro tuto chvíli plánuje firma dodávky svých karavanů kromě domácí Francie i na trhy Španělska, Itálie, Portugalska, Belgie, Německa, Lucemburska, Nizozemska, Švýcarska a Velké Británie. Další trhy mají následovat.

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

dnes | Richard Herbich | 59 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 80 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 34 příspěvků