Tento karavan na silnici překážet nebude. Francouzi ho navrhli neuvěřitelně chytře

Jsou obří, nevzhledné a ostatním řidičům pijí krev. Karavany. Tento kousek od firmy Carapate se však vymyká zavedeným pořádkům.

Francouzský start-up Carapate přináší opravdu svěží pohled na karavany a celkově ubytování na cestách. Namísto velkých bílých krabic přichází s minimalistickým retro stylem, který je k dostání ve formě dvou modelů – levnější Carriole a komfortněji vybavený Carapate. Oba vypadají stylově jako hrom, což není pouze zásluhou použitého dřeva a hravých barev.

Slavný český závodník prodává svůj dům na kolech. Má obrovský motor a 9 postelí

Slavný český závodník prodává svůj dům na kolech. Má obrovský motor a 9 postelí

Začíná se u ceny 11.200 euro za Carriole. Za v přepočtu asi 300.000 Kč tak dostanete malý domek na kolech, který sice měří na délku jen 3,2 metru a na šířku 1,90 metru, stále ovšem ubytuje dva dospělé a díky hmotnosti okolo 450 kg nepotřebuje kdovíjak silné tažné vozidlo. Ostatně na fotkách jsou mini-karavany připojeny k malému Peugeotu 208.

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Dovnitř se přesto povedlo nacpat i nutný sporák, dřez, 12litrový zásobník na vodu nebo 40litrový chladicí box, přičemž řada nutného vybavení je chytře skryta do výsuvných panelů, aby se co nejvíc šetřilo místo. Příslušenství je nabízeno v rámci volitelných balíčků, takže si každý vybere specifikaci, kterou zrovna potřebuje k žití na cestách.

Komfortnější model Carapate od ceny 14.600 euro (asi 393.000 Kč) už bude vážit minimálně přes 500 kg, jelikož dostává standardně i trojici posuvných panoramatických oken, střešní světlík a moskytiérou a zatemněním, více úložných prostorů, vyjímatelnou matraci 140x200 cm či detektor kouře a oxidu uhelnatého.

Podívejte se na nejlepší úlovky aut Googlu. Už projely skoro celou planetu

Podívejte se na nejlepší úlovky aut Googlu. Už projely skoro celou planetu

Volitelně je u Carapate dostupná i dvojice vnitřních 220V zásuvek s připojením k externí síti například v kempu. Dále tak můžete přidat i bateriový modul a solární panel, řadu USB konektorů, LED osvětlení a další maličkosti. K dostání je zde i malá přistýlka pro dítě.   

Pro tuto chvíli plánuje firma dodávky svých karavanů kromě domácí Francie i na trhy Španělska, Itálie, Portugalska, Belgie, Německa, Lucemburska, Nizozemska, Švýcarska a Velké Británie. Další trhy mají následovat.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků