Tento Fiat Ducato není z levného kraje. Má totiž šestiválec a baterie z Tesly

Americká firma Ready.Set.Van se rozhodla rozvířit nabídku konvenčních obytných vozů použitím bateriových modulů z Tesly.

Americký výrobce obytných vozů s moderním názvem Ready.Set.Van přichází se speciální úpravou vozu Ram Pro Master, který evropský zákazník zná jako Fiat Ducato. Koncern FCA nabízí i svou vlastní stavbu obytného Ducata, ale tento americký počin je něčím výjimečný.

Energii k napájení všech funkcí uvnitř vozu totiž bere z bateriových modulů z automobilů Tesla. K dispozici jsou tři varianty vozu - RSV Standard s jedním modulem (5 kWh), RSV Upgrade se dvěma (10,1 kWh) a RSV Maniac se třemi moduly (15,1 kWh). Základní verzi vydrží elektřina až na pět hodin. Majitelé verze Maniac pak nemusí o dobíjení zajímat až 15 hodin.

S převodníkem o výkonu 3000 wattů je pak řešení od Ready.Set.Van podle výrobce dvakrát až třikrát účinnější než standardní obytné vozy. Prostřední bateriový modul Upgrade (840 Ah) je pak prý lehčí a o 53 % méně prostorově náročný než standardní 12voltová lithiová baterie. Moduly se nabíjí pomocí solárních panelů na střeše či přes alternátor za jízdy. 

Mimo baterie jde samozřejmě o standardní obytný vůz s koupelnou, sprchou, postelí a spoustou úložných prostorů. Cena se odvíjí od vnitřního rozvržení a startuje na 33.750 dolarech (840.000 korun). V ceně je základní bateriový modul, dodávku si ale zákazníci musí koupit sami.

Dodávkový vůz Ram Pro Master v Americe začíná na částce 30.145 dolarů (753.000 Kč). Standardem je šestiválcový motor o objemu 3,6 litru a šestistupňová automatická převodovka.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Diskuze (2) Další článek: Nová Dacia Sandero bude stále levná. Ilustrace ale naznačují stylovější design

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,