Dráha má reflektovat slavný okruh v Le Mans ze druhé poloviny šedesátých let, kde se odehrávala slavná bitva mezi Ferrari a Fordem. Zdroj: Slot Mods

Dráha má reflektovat slavný okruh v Le Mans ze druhé poloviny šedesátých let, kde se odehrávala slavná bitva mezi Ferrari a Fordem. Zdroj: Slot Mods

Autodráha i modely jsou v měřítku 1:34 a sestava nabízí naprosto úchvatné detaily. Zdroj: Slot Mods
Ten prozradil, že vznikne pouhých pět kusů s cenovkou v přepočtu 3.322.500 korun, takže ve srovnání s Porsche je to výhodná koupě. Zdroj: Slot Mods
Porsche 917, Slot Mods Zdroj: Slot Mods
Fotografie provedení s Fordem GT 40 nejsou k dispozici, protože zatím leží v hlavě majitele společnosti Slot Mods Davida Beattiho. Zdroj: Slot Mods
21
Fotogalerie

Tenhle Ford GT40 nemá motor, přesto v něm můžete závodit. Uvnitř má jedinečný motoristický svět

Jak asi vypadá autodráha za více než 3,3 milionu korun? Je plná detailů, krásných dekorů a ano, je zabalená do karoserie Fordu GT ve skutečné velikosti.

Jen málokterý kluk si v dětství nehrál s autodráhou a někomu tato záliba zůstala až do dospělosti. Modeláři dokáží tratě proměnit skoro až v umělecká díla, která jsou dominantou interiérů. Pro ty, kteří chtějí mít doma skvostnou autodráhu, ale nemají čas na vlastní tvorbu, je tady výrobce luxusních autodráh Slot Mods z Michiganu.

Ta nyní plánuje tento koníček posunout na zcela novou úroveň zabalením autodráhy do kompozitové karoserie Fordu GT40 v životní velikosti. Dráha má reflektovat slavný okruh v Le Mans ze druhé poloviny šedesátých let, kde se odehrávala slavná bitva mezi Ferrari a Fordem. Proto také kryty vozů budou dodávány v designech Fordu GT40 Mk II z roku 1966, který řídil Ken Miles a GT40 Mk I, za jehož volantem seděl Jacky Ickx v roce 1969.

Autodráha i modely jsou v měřítku 1:34 a sestava nabízí naprosto úchvatné detaily. Asfaltový povrch pro dvě závodní auta má patinovou texturu, je zde věrohodně zpracovaná zeleň, fanoušci na tribunách, vlajky, mosty, budovy, bariéry a stovky dalších drobností. Dřevěná základna okruhu je 3962 mm dlouhá a 1828 mm široká.

Model, na který se díváte, není Ford GT, ale Porsche 917 Art Car, které se na aukci Bring-A-Trailer prodalo v přepočtu za neuvěřitelných 4.430.000 korun. Fotografie provedení s Fordem GT 40 nejsou k dispozici, protože zatím leží v hlavě majitele společnosti Slot Mods Davida Beattiho. Ten prozradil, že vznikne pouhých pět kusů s cenovkou v přepočtu 3.322.500 korun, takže ve srovnání s Porsche je to výhodná koupě.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Doporučujeme

Články odjinud