Temposervis - nová síť rychloservisů

Skvělý nápad. Zatímco manželka nakupuje v hypermarketu, váš vůz absolvuje údržbu, na kterou jste několik měsíců nenašli čas. Poblíž některých obchodních zón vyrůstá síť Temposervisů. Do konce roku 2004 jich má v České republice stát nejméně jedenáct.
Temposervis - nová síť rychloservisů

Ambice společnosti Zeta Osteurope Holding S.A., která je hlavním akcionářem společnosti Temposervis, a.s., zahrnují veškeré činnosti související s běžnou údržbou osobních automobilů. Patří mezi ně inspekční prohlídky, geometrie, výměny náhradních dílů, zejména brzd, pneumatik, výfuků, tlumičů a samozřejmě také oleje. V nabídce je i příprava na STK, čištění a doplňování klimatizace, očista interiéru, montáž rádií a podobné služby.

Dominantní akcionář údajně neprovozuje žádnou obdobnou síť servisů, pouze dostal nápad realizovat tyto služby v České republice. Společnost Zeta Osteurope Holding S.A. se specializuje na investice v oblasti střední a východní Evropy. Její snahy narážejí na velmi vysoké ceny pozemků v bezprostřední blízkosti obchodních zón či přímo v jejich centrech. Proto je výstavba nových Temposervisů limitována právě tímto faktem. Stavět servisy mimo atraktivní zóny nemá společnost v plánu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Podobných servisů by mělo u nás do roku 2004
stát celkem jedenáct.
 

Jejím cílem je nabídnout své služby zákazníkům v bezprostřední blízkosti nejfrekventovanějších nákupních center. Společnost Temposervis se netají zájmem stavět také v obchodních zónách ve Štěrboholích a v Ruzyni v Praze. Hlavním problémem jsou ovšem již zmíněné ceny pozemků, které jsou v "pohodlné docházkové vzdálenosti" pro zákazníka astronomické.

Temposervisy se nepovažují za konkurenci značkových servisů, ale přesto spoluprací s dodavateli jako jsou například Bosal (zejména výfuky) a Ferodo (komponenty brzd) hodlají zaručit stejnou kvalitu vyměněných dílů. Cena hodinové práce je 249 Kč, šedesát minut složitějších oprav stojí 399 Kč.

Temposervis dokládá svou cenovou politiku: například při výměně brzdových destiček u Škody Felicia zaplatí zákazník za originální díly 812 Kč, v Temposervisu ho náhradní díly stejné kvality stojí 469 Kč, přičemž za montáž zaplatí 149 Kč. Tyto údaje ovšem neznamenají, že ceny všech nabízených náhradních dílů jsou stejně výhodné jako právě v tomto konkrétním případě, přesto by však měly být vždy nižší než ve značkových servisech.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků