Temposervis - nová síť rychloservisů

Skvělý nápad. Zatímco manželka nakupuje v hypermarketu, váš vůz absolvuje údržbu, na kterou jste několik měsíců nenašli čas. Poblíž některých obchodních zón vyrůstá síť Temposervisů. Do konce roku 2004 jich má v České republice stát nejméně jedenáct.
Temposervis - nová síť rychloservisů

Ambice společnosti Zeta Osteurope Holding S.A., která je hlavním akcionářem společnosti Temposervis, a.s., zahrnují veškeré činnosti související s běžnou údržbou osobních automobilů. Patří mezi ně inspekční prohlídky, geometrie, výměny náhradních dílů, zejména brzd, pneumatik, výfuků, tlumičů a samozřejmě také oleje. V nabídce je i příprava na STK, čištění a doplňování klimatizace, očista interiéru, montáž rádií a podobné služby.

Dominantní akcionář údajně neprovozuje žádnou obdobnou síť servisů, pouze dostal nápad realizovat tyto služby v České republice. Společnost Zeta Osteurope Holding S.A. se specializuje na investice v oblasti střední a východní Evropy. Její snahy narážejí na velmi vysoké ceny pozemků v bezprostřední blízkosti obchodních zón či přímo v jejich centrech. Proto je výstavba nových Temposervisů limitována právě tímto faktem. Stavět servisy mimo atraktivní zóny nemá společnost v plánu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Podobných servisů by mělo u nás do roku 2004
stát celkem jedenáct.
 

Jejím cílem je nabídnout své služby zákazníkům v bezprostřední blízkosti nejfrekventovanějších nákupních center. Společnost Temposervis se netají zájmem stavět také v obchodních zónách ve Štěrboholích a v Ruzyni v Praze. Hlavním problémem jsou ovšem již zmíněné ceny pozemků, které jsou v "pohodlné docházkové vzdálenosti" pro zákazníka astronomické.

Temposervisy se nepovažují za konkurenci značkových servisů, ale přesto spoluprací s dodavateli jako jsou například Bosal (zejména výfuky) a Ferodo (komponenty brzd) hodlají zaručit stejnou kvalitu vyměněných dílů. Cena hodinové práce je 249 Kč, šedesát minut složitějších oprav stojí 399 Kč.

Temposervis dokládá svou cenovou politiku: například při výměně brzdových destiček u Škody Felicia zaplatí zákazník za originální díly 812 Kč, v Temposervisu ho náhradní díly stejné kvality stojí 469 Kč, přičemž za montáž zaplatí 149 Kč. Tyto údaje ovšem neznamenají, že ceny všech nabízených náhradních dílů jsou stejně výhodné jako právě v tomto konkrétním případě, přesto by však měly být vždy nižší než ve značkových servisech.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků