Tempomat od SEATu oceněn

O výhodách tempomatu, systému, samočinně udržujícího zvolenou rychlost jízdy, svědčí stále rostoucí počet řidičů, kteří...
Tempomat od SEATu oceněn
O výhodách tempomatu, systému, samočinně udržujícího zvolenou rychlost jízdy, svědčí stále rostoucí počet řidičů, kteří si objednávají tento doplněk do svých nových vozů. Adaptabilní tempomat nové generace, představený automobilkou SEAT v modelu Toledo, byl na nedávném autosalonu v Barceloně vyznamenán druhou cenou v kategorii „Nejlepší technologická inovace v automobilovém sektoru“. O držiteli ocenění rozhodují Společnost automobilových konstruktérů a organizátoři mezinárodního autosalonu v Barceloně.

Adaptabilní tempomat, vyvinutý specialisty technického centra automobilky SEAT v Martorellu, neustále kontroluje odstup od vpředu jedoucího vozu a v případě, že se vzdálenost nebezpečně sníží, upraví se samočinně i rychlost vozu. Přístroj však zároveň automaticky zvýší rychlost vozu v momentě, kdy se řidič rozhodne předjíždět pomaleji jedoucí automobil.

Prestižní cenu „Nejlepší technologická inovace v automobilovém sektoru“ převzal Antoni Freixa, ředitel oddělení vývoje elektrických systémů SEAT, z rukou Antoni Subira, představitele katalánské Rady pro průmysl a energetiku. Při této příležitosti Antoni Subira ocenil přínos adaptabilního tempomatu pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků