Tempomat od SEATu oceněn

O výhodách tempomatu, systému, samočinně udržujícího zvolenou rychlost jízdy, svědčí stále rostoucí počet řidičů, kteří...
Tempomat od SEATu oceněn
O výhodách tempomatu, systému, samočinně udržujícího zvolenou rychlost jízdy, svědčí stále rostoucí počet řidičů, kteří si objednávají tento doplněk do svých nových vozů. Adaptabilní tempomat nové generace, představený automobilkou SEAT v modelu Toledo, byl na nedávném autosalonu v Barceloně vyznamenán druhou cenou v kategorii „Nejlepší technologická inovace v automobilovém sektoru“. O držiteli ocenění rozhodují Společnost automobilových konstruktérů a organizátoři mezinárodního autosalonu v Barceloně.

Adaptabilní tempomat, vyvinutý specialisty technického centra automobilky SEAT v Martorellu, neustále kontroluje odstup od vpředu jedoucího vozu a v případě, že se vzdálenost nebezpečně sníží, upraví se samočinně i rychlost vozu. Přístroj však zároveň automaticky zvýší rychlost vozu v momentě, kdy se řidič rozhodne předjíždět pomaleji jedoucí automobil.

Prestižní cenu „Nejlepší technologická inovace v automobilovém sektoru“ převzal Antoni Freixa, ředitel oddělení vývoje elektrických systémů SEAT, z rukou Antoni Subira, představitele katalánské Rady pro průmysl a energetiku. Při této příležitosti Antoni Subira ocenil přínos adaptabilního tempomatu pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků