Tempomat od SEATu oceněn

O výhodách tempomatu, systému, samočinně udržujícího zvolenou rychlost jízdy, svědčí stále rostoucí počet řidičů, kteří...
Tempomat od SEATu oceněn
O výhodách tempomatu, systému, samočinně udržujícího zvolenou rychlost jízdy, svědčí stále rostoucí počet řidičů, kteří si objednávají tento doplněk do svých nových vozů. Adaptabilní tempomat nové generace, představený automobilkou SEAT v modelu Toledo, byl na nedávném autosalonu v Barceloně vyznamenán druhou cenou v kategorii „Nejlepší technologická inovace v automobilovém sektoru“. O držiteli ocenění rozhodují Společnost automobilových konstruktérů a organizátoři mezinárodního autosalonu v Barceloně.

Adaptabilní tempomat, vyvinutý specialisty technického centra automobilky SEAT v Martorellu, neustále kontroluje odstup od vpředu jedoucího vozu a v případě, že se vzdálenost nebezpečně sníží, upraví se samočinně i rychlost vozu. Přístroj však zároveň automaticky zvýší rychlost vozu v momentě, kdy se řidič rozhodne předjíždět pomaleji jedoucí automobil.

Prestižní cenu „Nejlepší technologická inovace v automobilovém sektoru“ převzal Antoni Freixa, ředitel oddělení vývoje elektrických systémů SEAT, z rukou Antoni Subira, představitele katalánské Rady pro průmysl a energetiku. Při této příležitosti Antoni Subira ocenil přínos adaptabilního tempomatu pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 42 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků