Tempomat od SEATu oceněn

O výhodách tempomatu, systému, samočinně udržujícího zvolenou rychlost jízdy, svědčí stále rostoucí počet řidičů, kteří...
Tempomat od SEATu oceněn
O výhodách tempomatu, systému, samočinně udržujícího zvolenou rychlost jízdy, svědčí stále rostoucí počet řidičů, kteří si objednávají tento doplněk do svých nových vozů. Adaptabilní tempomat nové generace, představený automobilkou SEAT v modelu Toledo, byl na nedávném autosalonu v Barceloně vyznamenán druhou cenou v kategorii „Nejlepší technologická inovace v automobilovém sektoru“. O držiteli ocenění rozhodují Společnost automobilových konstruktérů a organizátoři mezinárodního autosalonu v Barceloně.

Adaptabilní tempomat, vyvinutý specialisty technického centra automobilky SEAT v Martorellu, neustále kontroluje odstup od vpředu jedoucího vozu a v případě, že se vzdálenost nebezpečně sníží, upraví se samočinně i rychlost vozu. Přístroj však zároveň automaticky zvýší rychlost vozu v momentě, kdy se řidič rozhodne předjíždět pomaleji jedoucí automobil.

Prestižní cenu „Nejlepší technologická inovace v automobilovém sektoru“ převzal Antoni Freixa, ředitel oddělení vývoje elektrických systémů SEAT, z rukou Antoni Subira, představitele katalánské Rady pro průmysl a energetiku. Při této příležitosti Antoni Subira ocenil přínos adaptabilního tempomatu pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků