Téměř nová Škoda 105 S se bude dražit v Lysé nad Labem. Má najeto jen 684 km!

Nejen milovníci veteránů by měli zpozornět a zapsat si do kalendáře datum 13. listopadu. V Lysé nad Labem se to totiž bude opět hemžit možnými přírůstky do vaší garáže.

Do povědomí široké veřejnosti se aukce pod taktovkou burzy Retro Garáž dostala během letošního léta, kdy se na červnové akci vyšplhala cena exportní Škody 100 DeLuxe až na 1.850.000 Kč. V sobotu 13. listopadu se bude opět na výstavišti v Lysé nad Labem konat další kolo. Start je v 8:00 a konec v 16:00. Jen o aukce veteránů ale nepůjde.

Akce je rozdělena na dva bloky. Hned ráno bude otevřena burza, kde bude probíhat volný prodej náhradních dílů, sběratelských předmětů, literatury i celých automobilů. Řemeslníci a prodejci si tu pak odbudou své prezentace. Velkým lákadlem bude také vystavení indické Jawy Pérák. Nebudou ale chybět ani stánky Harley-Davidson Praha, Indian a Royal Enfield.

K vidění pak budou i kousky z veteránských klubů. Samotné kluby vás na stáncích informují třeba o akcích v nadcházející sezóně. Aukce odstartuje v 11:00. Zatím se očekává 15 motocyklů a 5 automobilů. Z motocyklů stojí určitě za zmínku ČZ 175 z roku 1935 (vyrobilo se pouze 2049 kusů) a Jawa 250 Pérák z Holandska.

Zlatým hřebem jednostopých vozidel bude ale nádherná Jawa 500 OHC z roku 1954 po kompletní renovaci. Nabídku dvoustopých vozidel otevírá Velorex 250 s původními SPZ. Na své si pak přijdou i garážisté hledající projekt na zimu. V aukci totiž bude i dvě Škody 1000 MB v předrenovačním stavu. Dále by se mohla objevit Škoda Octavia z Norska a těšit se můžete i na Škodu 1201, nejstarší vůz aukce.

Tou největší peckou je Škoda 105 S z roku 1979 v původním a netknutém stavu. Vozidlo bylo totiž 42 let v garáži na špalcích. Na tachometru má tak jen 684 km, takže vlastně není ani zajetá. Nyní byl proveden šetrný oživovací servis spočívající v kompletním vyčištění vozidla a palivové soustavy, výměně gumových hadic, kontrole a repasi brzdového systému, výměně provozních kapalin a olejů.

Plně pojízdné vozidlo má novou technickou kontrolu a má nové slovenské doklady a nové poznávací značky. Původní dokumenty jsou ale k vozu také. Vyvolávací cena tohoto vozu činí 300.000 Kč. Předpokládá se, že finální částka bude činit přibližně 400.000 Kč. Snad to ale dopadne jako minule, kdy byla vyvolávací cena Škody 100 DeLuxe 350.000 Kč a nakonec se stalo to, co se stalo.

Škoda Octavia

Škoda Octavia je nejprodávanější automobil v ČR a současně nejprodávanější model značky Škoda. V roce 2020 byla uvedena na trh Octavia IV – čtvrtá generace novodobé Octavie, tentokrát se čtyřmi variantami pohonů: spalovací motor, mild-hybrid, plug-in hybrid a stlačený zemní plyn.

Ceny a výbava • První jízda Škody Octavia RS iV • Škoda Octavia Scout • Hybridní modely • Škoda Octavia RS • Test Škoda Octavia 2.0 TDI Evo

Diskuze (12) Další článek: Nejkvalitnější sedadla mají Hyundai či Honda, říká studie. Prémii vede Porsche a Lexus

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Škoda Octavia na Heureka.cz