Technici Caterhamu se hecli. Ikonickou sedmu postavili za šest hodin na rozhledně

Pokud se bojíte výšek, raději zavřete oči. Výrobci lehkého britského sporťáku se postavili zajímavé výzvě s parádním výhledem.

Caterham 7, který je moderním následovníkem ikonického Lotusu Seven, je mezi vyznavači okruhového a okreskového řádění legendou. Hmotnost okolo půl tuny, adekvátní výkon – plus jednoduchost. Právě tu se rozhodl demonstrovat tým techniků, který postavil kompletně celé auto v rekordním čase do šesti hodin. Podařilo se, smyslem akce bylo také oslavit příchod nejlehčího modelu v historii značky.

Stavba probíhala na rozhledně British Airways i360 v britském Brightonu – ta má celkovou výšku 162 metrů a kabina se nachází ve 138 metrech. Caterham uvádí, že rozhledna váží 1200 tun, což je ekvivalent 2727 Caterhamů Seven 170 nebo zhruba dvou set slonů.

Tento nový model váží jen 440 kilogramů a poháněn je přeplňovaným tříválcem Suzuki s 63 kW a 116 Nm. K mání je v silniční verzi 170S nebo okruhové 170R, které si můžete nechat postavit v továrně, nebo sestavit sami – i když v domácích podmínkách to za šest hodin asi nepůjde.

Lotus

Lotus Cars je britská automobilka zaměřená na výrobu sportovních vozů. V roce 1952 ji v Londýně založil Colin Chapman. Lotus byl a znovu je aktivní také v závodech F1.

Automobilku v úpadku v roce 1994 koupil malajský Proton.

Lotus Elise • Lotus Exige • Lotus Evora • Lotus Evija

Váš názor Další článek: Nejlepší auta Jamese Bonda a co o nich možná nevíte. Některá dnes stojí pakatel

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,