TechArt postavil falešné policejní Porsche 911. Propaguje bezpečný tuning

Policejní polepy a majáky ale samozřejmě v katalogu TechArtu nehledejte.

Piráty silnic toto upravené Porsche 911 Targa 4 nahánět nebude, k policejnímu nástroji má však hodně blízko. Falešné policejní auto postavil známý úpravce TechArt v rámci dlouhotrvající kampaně Tune it! Safe!, která v Německu již od roku 2005 upozorňuje na ilegální a potencionálně nebezpečné úpravy vozů.

V režii německé tuningové společnosti je pak jasné, že úpravy z katalogu TechArtu jsou právě ty bezpečné a homologované pro silniční provoz. Vylepšená Targa tedy nosí aerokit testovaný v aerodynamickém tunelu, obsahující přední splitter, boční prahy nebo decentní difuzor a spoiler na zádi. Dále TechArt snížil světlou výšku vozu o 40 mm pomocí sportovních pružin, načež podběhy perfektně vyplňují nová kola Formula V.

S úpravami se pokračovalo také v interiéru, kde je nový sportovní volant se středovou značkou a na řadě míst včetně volantu pak najdete motiv šachovnicové vlajky. Hrstkou detailů kabina pokračuje s výraznou žlutou a modrou barvou jako na exteriéru vozu.

Do ladění pohonného ústrojí se TechArt nepustil. Vzadu Targy 4 tak zůstává twin-turbo plochý šestiválec o objemu tří litrů produkující 385 koní (283 kW) a točivý moment 450 N.m, a to ve spojení s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol.

Oficiální policejní stíhačkou tedy vylepšená 911 nebude. Jako show car bude nicméně k zahlédnutí na nejrůznějších výstavách. V tuto chvíli například na stánku TechArtu na probíhající Motor Show v Essenu, která končí 5. prosince.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Alpha Supersaga je představa ostrého elektro sedanu. Karbonem vůbec nešetří

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,