Techart GTstreet 911 Turbo Cabriolet: otevřené peklo

Techart je svými zajímavými počiny již dobře znám. Nyní si vzal do parády model 911 Turbo Cabrio řady 997.

Techart neponechává výsledky svých úpravy náhodě, jeho výtvory patří k tomu nejlepšímu, co se dá ve světě tuningu najít. Posledním dílem, které se představí již za pár dnů na autosalonu v Ženevě, je model 911 Turbo Cabrio s názvem GTstreet.

Za zadní nápravou je upravený šestiválec o objemu 3,6 litru, kterému k lepšímu dýchání pomáhá hned dvojice turbodmychadel. Přeprogramovaná řídící jednotka pomohla k dosažení výkonu 463 kW/630 k při 6800 ot./min., který putuje na všechna čtyři kola. Maximum točivého momentu 820 Nm je dosahováno při 4500 otáčkách. Dynamika je vskutku brilantní, na stovku zrychlí GTstreet za 3,3 sekundy, 200 km/h pokoří za 11 sekund a dosáhne maximální rychlost 345 km/h.

Vysokým výkonům byla přizpůsobena také aerodynamika, kterou Techart testoval v aerodynamickém tunelu. Vůz se tak má chovat přesvědčivě i při rychlostech přesahujících 300 km/h. Úpravám se nevyhnul ani podvozek, který dostal nové pružiny a tlumiče - celkové naladění je mnohem agresivnější. O doplňcích v interiéru se snad již netřeba zmiňovat, zákazníci si mohou vůz nakonfigurovat prakticky dle vlastních představ.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Techart GTstreet 911 Turbo Cabriolet

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků