Techart GTstreet 911 Turbo Cabriolet: otevřené peklo

Techart je svými zajímavými počiny již dobře znám. Nyní si vzal do parády model 911 Turbo Cabrio řady 997.

Techart neponechává výsledky svých úpravy náhodě, jeho výtvory patří k tomu nejlepšímu, co se dá ve světě tuningu najít. Posledním dílem, které se představí již za pár dnů na autosalonu v Ženevě, je model 911 Turbo Cabrio s názvem GTstreet.

Za zadní nápravou je upravený šestiválec o objemu 3,6 litru, kterému k lepšímu dýchání pomáhá hned dvojice turbodmychadel. Přeprogramovaná řídící jednotka pomohla k dosažení výkonu 463 kW/630 k při 6800 ot./min., který putuje na všechna čtyři kola. Maximum točivého momentu 820 Nm je dosahováno při 4500 otáčkách. Dynamika je vskutku brilantní, na stovku zrychlí GTstreet za 3,3 sekundy, 200 km/h pokoří za 11 sekund a dosáhne maximální rychlost 345 km/h.

Vysokým výkonům byla přizpůsobena také aerodynamika, kterou Techart testoval v aerodynamickém tunelu. Vůz se tak má chovat přesvědčivě i při rychlostech přesahujících 300 km/h. Úpravám se nevyhnul ani podvozek, který dostal nové pružiny a tlumiče - celkové naladění je mnohem agresivnější. O doplňcích v interiéru se snad již netřeba zmiňovat, zákazníci si mohou vůz nakonfigurovat prakticky dle vlastních představ.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Techart GTstreet 911 Turbo Cabriolet

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků