Taycanu Turbo se vysmál i Elon Musk. Co začalo na Twitteru, skončí na Nürburgringu

Elon Musk tápe nad označením Turbo nového elektromobilu Porsche a chvíli poté oznamuje přítomnost Tesly Model S na Nürburgringu.

Nápis Turbo u auta představuje přeplňovaný motor, který se u Porsche objevuje třeba u modelu 911. V takových 80. letech mělo ale snad všechno nápis „Turbo“, třeba vysavač, konvice nebo domácí kotle. Ve světě výpočetní techniky se názvem Turbo označovaly rychlejší mikroprocesory. Turbo je prostě něco, co je rychlejší.

Taycan je oficiálně nejdražší elektromobil v Česku. O nejdražší Porsche však nejde

Taycan je oficiálně nejdražší elektromobil v Česku. O nejdražší Porsche však nejde

Tak proč by Porsche nemohlo mít nápis Turbo a Turbo S na zádi svého nového vozu, které sice nemá spalovací motor s turbodmychadlem, ale zase má overboost, který ve výsledku přináší stejný efekt?

Ať už tím Porsche myslelo cokoliv, do hlavy to nejde ani Elonu Muskovi, předsedovi představenstva automobilky Tesla, který na svém Twitteru napsal: „Eeh, Porsche, tohle slovo „Turbo“ neznamená to, co si myslíš.“ Díky tomuto kroku nyní vznikají úsměvné poznámky, které se objevují napříč internetem. 

Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Ať už se vám označení Turbo líbí, nebo ne, faktem je, že nové Porsche Taycan se často objevuje jako konkurent pro Teslu Model S. Celá věc však pokračuje - Porsche se se svým elektromobilem vydalo na okruh Nürburgring, kde zajelo slušný čas 7:42. Elon Musk přidal ještě jeden Tweet, jen pár hodin po tom původním, že Tesla Model S se chystá na to samé místo již příští týden. Všem je asi jasné, z jakého důvodu tam bude.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků