Taycanu Turbo se vysmál i Elon Musk. Co začalo na Twitteru, skončí na Nürburgringu

Elon Musk tápe nad označením Turbo nového elektromobilu Porsche a chvíli poté oznamuje přítomnost Tesly Model S na Nürburgringu.

Nápis Turbo u auta představuje přeplňovaný motor, který se u Porsche objevuje třeba u modelu 911. V takových 80. letech mělo ale snad všechno nápis „Turbo“, třeba vysavač, konvice nebo domácí kotle. Ve světě výpočetní techniky se názvem Turbo označovaly rychlejší mikroprocesory. Turbo je prostě něco, co je rychlejší.

Taycan je oficiálně nejdražší elektromobil v Česku. O nejdražší Porsche však nejde

Taycan je oficiálně nejdražší elektromobil v Česku. O nejdražší Porsche však nejde

Tak proč by Porsche nemohlo mít nápis Turbo a Turbo S na zádi svého nového vozu, které sice nemá spalovací motor s turbodmychadlem, ale zase má overboost, který ve výsledku přináší stejný efekt?

Ať už tím Porsche myslelo cokoliv, do hlavy to nejde ani Elonu Muskovi, předsedovi představenstva automobilky Tesla, který na svém Twitteru napsal: „Eeh, Porsche, tohle slovo „Turbo“ neznamená to, co si myslíš.“ Díky tomuto kroku nyní vznikají úsměvné poznámky, které se objevují napříč internetem. 

Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Ať už se vám označení Turbo líbí, nebo ne, faktem je, že nové Porsche Taycan se často objevuje jako konkurent pro Teslu Model S. Celá věc však pokračuje - Porsche se se svým elektromobilem vydalo na okruh Nürburgring, kde zajelo slušný čas 7:42. Elon Musk přidal ještě jeden Tweet, jen pár hodin po tom původním, že Tesla Model S se chystá na to samé místo již příští týden. Všem je asi jasné, z jakého důvodu tam bude.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

dnes | Jan Mička | 27 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 75 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků