Taycanu Turbo se vysmál i Elon Musk. Co začalo na Twitteru, skončí na Nürburgringu

Elon Musk tápe nad označením Turbo nového elektromobilu Porsche a chvíli poté oznamuje přítomnost Tesly Model S na Nürburgringu.

Nápis Turbo u auta představuje přeplňovaný motor, který se u Porsche objevuje třeba u modelu 911. V takových 80. letech mělo ale snad všechno nápis „Turbo“, třeba vysavač, konvice nebo domácí kotle. Ve světě výpočetní techniky se názvem Turbo označovaly rychlejší mikroprocesory. Turbo je prostě něco, co je rychlejší.

Taycan je oficiálně nejdražší elektromobil v Česku. O nejdražší Porsche však nejde

Taycan je oficiálně nejdražší elektromobil v Česku. O nejdražší Porsche však nejde

Tak proč by Porsche nemohlo mít nápis Turbo a Turbo S na zádi svého nového vozu, které sice nemá spalovací motor s turbodmychadlem, ale zase má overboost, který ve výsledku přináší stejný efekt?

Ať už tím Porsche myslelo cokoliv, do hlavy to nejde ani Elonu Muskovi, předsedovi představenstva automobilky Tesla, který na svém Twitteru napsal: „Eeh, Porsche, tohle slovo „Turbo“ neznamená to, co si myslíš.“ Díky tomuto kroku nyní vznikají úsměvné poznámky, které se objevují napříč internetem. 

Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Ať už se vám označení Turbo líbí, nebo ne, faktem je, že nové Porsche Taycan se často objevuje jako konkurent pro Teslu Model S. Celá věc však pokračuje - Porsche se se svým elektromobilem vydalo na okruh Nürburgring, kde zajelo slušný čas 7:42. Elon Musk přidal ještě jeden Tweet, jen pár hodin po tom původním, že Tesla Model S se chystá na to samé místo již příští týden. Všem je asi jasné, z jakého důvodu tam bude.

Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

včera | Petr Schnagl | 63 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků