Tatru 700 v dobovém testu ČT srovnávali s BMW i Jaguarem. Neměla šanci vyhrát

Přes 20 let starý test už můžete označit za materiál pro pamětníky.

Na poslední modelovou řadu osobních vozů kopřivnické automobilky teď můžete hezky nostalgicky zavzpomínat. Na YouTube se totiž objevil dobový silniční test České televize z pořadu Auto Moto Revue. Přesněji se kouknete na modelový rok T700 z roku 1997, který má dále vylepšený interiér a extra výbavu.

Tatra 700 Miloše Zemana pořád jezdí. Je nádherná, dochovala se i unikátní výbava

Tatra 700 Miloše Zemana pořád jezdí. Je nádherná, dochovala se i unikátní výbava

Automatická klimatizace, ovládání rádia pod volantem, kazeťák i měnič na 10 CD, roleta zadního okna, elektrická zrcátka, na české poměry měla prostě tehdejší tatrovka všechno. Srovnání s limuzínami od BMW, Mercedesu a Jaguaru je nicméně trochu úsměvné. Už jen s ohledem na staří samotné techniky, která nemohla zahraniční produkci dělat vrásky na čele.

Tahle Tatra je vážně z papíru! Nádherná díla českého modeláře nemají obdoby

Tahle Tatra je vážně z papíru! Nádherná díla českého modeláře nemají obdoby

Výlet do druhé poloviny 90. let utvrzuje test atmosférou s úsměvným hudebním podkresem nebo na tu dobu typickými kamerovými záběry. Na druhou stranu se redaktor Vladimír Dolejš nebojí kritiky a mezi slabostmi T700 je zmíněno méně místa nad hlavou vzadu, nestandardní schéma řazení převodovky, tuhá spojka, horší stabilita při vyšších rychlostech nebo absence ABS i airbagů.

Vzácné AML Lanta s technikou Tatry 700 stále existuje. Na silnici ale pořád nesmí

Vzácné AML Lanta s technikou Tatry 700 stále existuje. Na silnici ale pořád nesmí

Jak je v testu uvedeno, exemplář byl prvním takto specifikovaným prototypem T700, což mohlo zdůvodnit některé nedostatky vozu. V době testování nebyla známá ani přesná prodejní cena, orientačně tak Auto Moto Revue uvádělo rovné 2.000.000 Kč. A ani zde nechybělo tabulkové srovnání s údajnou konkurencí…

Takto mohla vypadat první Octavia, kdyby Škoda neskončila v rukou VW

Takto mohla vypadat první Octavia, kdyby Škoda neskončila v rukou VW

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST Mercedes-Benz EQV 300: Tichá plavba elektrickou hvězdnou lodí

Mercedes-Benz EQV 300

Elektrifikace proniká do všemožných sfér – auta, motorky, koloběžky, kola... I civilní dodávky. Pokud víte, k čemu budete tento elektrický minibus používat, odvede skvělou práci.

5.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
TEST Audi S3 Sportback TFSI (228 kW): Tak mi to teda nandej, bejby!

Audi S3 Sportback TFSI

Nové Audi S3 Sportback si toho nechá opravdu hodně líbit. Při pořádné náloži se ale vůbec netrápí, vlastně si to užívá.

2.  5.  2021 | Vladimír Kadera
První jízda s Renaultem Arkana TCe 140: Základ Clia nevadí. SUV-kupé stojí za to!

Renault Arkana TCe 140 EDC

Má stejný základ jako Renault Captur, nabídku tvoří pouze hybridní motory a je to nové SUV-kupé v kompaktním segmentu. Renault Arkana konečně dorazil do Česka a něco nám říká, že o něm ještě dost uslyšíme.

29.  4.  2021 | Jan Mička | 10 příspěvků