Neuvěřitelná Tatra T813 z Lega. Vypadá jako skutečná a podobně se i chová

Na světě se objevuje další úžasný výtvor z Lega, který nepochází z oficiální kolekce stavebnic dánské firmy.

Stavebnice Lego je studnicí nekonečných možností a kreativitě těch nejlepších stavitelů se meze nekladou. Ačkoliv tedy samotné Lego již nabízí/nabízelo celou řadu stavebnic automobilů od Porsche 911 GT3 RS, Ferrari F40 až po Aston Martin DB5 Jamese Bonda, nakonec vždy stejně zaujmou nejvíce výtvory, které si lidé vytvoří svépomocí.

Podobným případem byla i nedávná Tesla Model X, kterou její autor vybavil elektromotory a mohl ji ovládat přes telefon. Fanoušky Tatry ovšem více potěší Lego model trialového off-road monstra T813, které ukázal světu stavitel z YouTube kanálu madoca1977. A nutno podotknout, tohle už je jeho druhá, schopnější varianta neohrožené „tatrovky“.

Nadšenec si z Lega postavil funkční Teslu Model X v měřítku 1:10. Ovládá ji přes mobil

Nadšenec si z Lega postavil funkční Teslu Model X v měřítku 1:10. Ovládá ji přes mobil

Na stavbu modelu bylo použito celkem 3599 dílků stavebnice Lego Technic, přičemž autor se nezalekl ani pohyblivých částí složitého osmikolového podvozku. K pohybu off-roadu posloužily elektromotorky a dálkové ovládání firmy SBricks. Model váží 3810 g a na délku měří 62,4 cm.

Jde o jeden z dalších „nezávislých“ modelů, který by se kvalitou zpracování vyrovnal i oficiálním stavebnicím z kolekce Lega. Jak si „tatrovka“ vede v terénu, na to se podívejte níže.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků