Neuvěřitelná Tatra T813 z Lega. Vypadá jako skutečná a podobně se i chová

Na světě se objevuje další úžasný výtvor z Lega, který nepochází z oficiální kolekce stavebnic dánské firmy.

Stavebnice Lego je studnicí nekonečných možností a kreativitě těch nejlepších stavitelů se meze nekladou. Ačkoliv tedy samotné Lego již nabízí/nabízelo celou řadu stavebnic automobilů od Porsche 911 GT3 RS, Ferrari F40 až po Aston Martin DB5 Jamese Bonda, nakonec vždy stejně zaujmou nejvíce výtvory, které si lidé vytvoří svépomocí.

Podobným případem byla i nedávná Tesla Model X, kterou její autor vybavil elektromotory a mohl ji ovládat přes telefon. Fanoušky Tatry ovšem více potěší Lego model trialového off-road monstra T813, které ukázal světu stavitel z YouTube kanálu madoca1977. A nutno podotknout, tohle už je jeho druhá, schopnější varianta neohrožené „tatrovky“.

Nadšenec si z Lega postavil funkční Teslu Model X v měřítku 1:10. Ovládá ji přes mobil

Nadšenec si z Lega postavil funkční Teslu Model X v měřítku 1:10. Ovládá ji přes mobil

Na stavbu modelu bylo použito celkem 3599 dílků stavebnice Lego Technic, přičemž autor se nezalekl ani pohyblivých částí složitého osmikolového podvozku. K pohybu off-roadu posloužily elektromotorky a dálkové ovládání firmy SBricks. Model váží 3810 g a na délku měří 62,4 cm.

Jde o jeden z dalších „nezávislých“ modelů, který by se kvalitou zpracování vyrovnal i oficiálním stavebnicím z kolekce Lega. Jak si „tatrovka“ vede v terénu, na to se podívejte níže.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera | 104 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků