T-Kat je jediné české auto, kterým můžete bez obav na D1. A také do války

Útvar rychlého nasazení, konkrétně protiteroristické oddělení, si převzala vozidlo T-Kat. Je tak skvělé, že se jí musíme chvilku věnovat.

Společnost Tatra Defence Industrial stojí za spoustou zajímavých modelů. Mezi ty nejzajímavější se určitě řadí i T-Kat - obrněný speciál na základech Fordu F-550 Heavy Duty. Ano, to je ten americký náklaďák, který ve státech slouží i jako odtahovka.

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Pod kapotou vozidla T-Kat najdete motor Ford, ovšem jiný než v podvozkové předloze. Naftové srdce zde pochází z menších modelů rodiny F-series, a to sice z F450 a níže. Vznětový motor 6.7 V8 Power Stroke je schopný dodat výkon 224 kW (300 koní).

Terénní čtyřkolka váží 8845 kilogramů a uvézt zvládne ještě další dvě tuny. Díky točivému momentu 895 N.m se dokáže vyhrabat téměř z každé pasti, navíc umí pelášit rychlostí až 160 km/h (platí pro policejní verzi).

Zlé dvojče Hummeru H1: Toyota Mega Cruiser byla protějškem americké ikony

Zlé dvojče Hummeru H1: Toyota Mega Cruiser byla protějškem americké ikony

K dispozici je i speciální VIP verze, která je vybavena luxusním interiérem se spoustou technických vychytávek a komunikačními systémy. Objednat si ji mohou třeba bezpečnostní agentury pro přepravu svých důležitých klientů.

Spartánský interiér, stejně jako průchodnost terénem si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků