T-Kat je jediné české auto, kterým můžete bez obav na D1. A také do války

Útvar rychlého nasazení, konkrétně protiteroristické oddělení, si převzala vozidlo T-Kat. Je tak skvělé, že se jí musíme chvilku věnovat.

Společnost Tatra Defence Industrial stojí za spoustou zajímavých modelů. Mezi ty nejzajímavější se určitě řadí i T-Kat - obrněný speciál na základech Fordu F-550 Heavy Duty. Ano, to je ten americký náklaďák, který ve státech slouží i jako odtahovka.

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Pod kapotou vozidla T-Kat najdete motor Ford, ovšem jiný než v podvozkové předloze. Naftové srdce zde pochází z menších modelů rodiny F-series, a to sice z F450 a níže. Vznětový motor 6.7 V8 Power Stroke je schopný dodat výkon 224 kW (300 koní).

Terénní čtyřkolka váží 8845 kilogramů a uvézt zvládne ještě další dvě tuny. Díky točivému momentu 895 N.m se dokáže vyhrabat téměř z každé pasti, navíc umí pelášit rychlostí až 160 km/h (platí pro policejní verzi).

Zlé dvojče Hummeru H1: Toyota Mega Cruiser byla protějškem americké ikony

Zlé dvojče Hummeru H1: Toyota Mega Cruiser byla protějškem americké ikony

K dispozici je i speciální VIP verze, která je vybavena luxusním interiérem se spoustou technických vychytávek a komunikačními systémy. Objednat si ji mohou třeba bezpečnostní agentury pro přepravu svých důležitých klientů.

Spartánský interiér, stejně jako průchodnost terénem si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera | 109 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků