T-Kat je jediné české auto, kterým můžete bez obav na D1. A také do války

Útvar rychlého nasazení, konkrétně protiteroristické oddělení, si převzala vozidlo T-Kat. Je tak skvělé, že se jí musíme chvilku věnovat.

Společnost Tatra Defence Industrial stojí za spoustou zajímavých modelů. Mezi ty nejzajímavější se určitě řadí i T-Kat - obrněný speciál na základech Fordu F-550 Heavy Duty. Ano, to je ten americký náklaďák, který ve státech slouží i jako odtahovka.

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Pod kapotou vozidla T-Kat najdete motor Ford, ovšem jiný než v podvozkové předloze. Naftové srdce zde pochází z menších modelů rodiny F-series, a to sice z F450 a níže. Vznětový motor 6.7 V8 Power Stroke je schopný dodat výkon 224 kW (300 koní).

Terénní čtyřkolka váží 8845 kilogramů a uvézt zvládne ještě další dvě tuny. Díky točivému momentu 895 N.m se dokáže vyhrabat téměř z každé pasti, navíc umí pelášit rychlostí až 160 km/h (platí pro policejní verzi).

Zlé dvojče Hummeru H1: Toyota Mega Cruiser byla protějškem americké ikony

Zlé dvojče Hummeru H1: Toyota Mega Cruiser byla protějškem americké ikony

K dispozici je i speciální VIP verze, která je vybavena luxusním interiérem se spoustou technických vychytávek a komunikačními systémy. Objednat si ji mohou třeba bezpečnostní agentury pro přepravu svých důležitých klientů.

Spartánský interiér, stejně jako průchodnost terénem si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 34 příspěvků
Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 72 příspěvků