Tatra Phoenix chce být nejlepší expediční náklaďák světa. Takto vypadá 20 let zkušeností v praxi

Australský výrobce karavanů dostal velmi zajímavou nabídku od tamního prodejce českých náklaďáků.

Oficiální australský prodejce českých nákladních vozů Tatra představil přestavbu modelu Phoenix na expediční speciál. Projekt vznikl ve spolupráci s firmou North Coast Offroad RVS, která dostala jednoduché zadání - postavit nejlepší expediční náklaďák na světě s pohonem 8x8 a výkonem 600 koní.

Práce na voze začaly před více než rokem a s výsledkem se tvůrci pochlubili před pár dny. Zanedlouho bychom se pak měli dozvědět více detailů. Pro stavitele šlo o doposud největší výzvu, během které zúročili své dvacetileté zkušenosti. Tatra dostala ochranný rám okolo prostoru kabiny, přídavné LED světlomety a obří naviják.

Obytný prostor je pak překvapivě zaplněný luxusem. Z již zveřejněných fotografií vidíme nerezovou kuchyňskou linku a posezení s jídelním stolem. Z materiálů převládají dřevo a kůže. Velmi zajímavě designově řešený je pak strop. Tvůrci se ale vedle takových přestaveb věnují i luxusním karavanům, takže nic neobvyklého.

Trochu diskutabilní může být průchodnost terénem. Pravda, Tatry jsou sice svými schopnostmi celosvětově známé, ale třeba schránky mezi druhou a třetí nápravou vypadají, že to v prvním pořádném terénu vzdají. Uvidíme ale, tvůrci se prý v budoucnu pochlubí i pořádným videem, které nám projekt blíže představí.

Galerie doplněna o Tatru Phoenix.

Diskuze (1) Další článek: Týden na zpátečku: Patnáct nových Japonců, loupež jako z filmu a Audi v F1

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,