Tatra má obří objednávku na podvozky. Pomůže DAFu zásobit belgickou armádu

Podvozky českého výrobce najdete od příštího roku i v arzenálu belgických ozbrojených sil. Zakázka by měla být dokončena do čtyř let.

DAF, jeden z největších výrobců nákladních automobilů v Evropě, dostal velkou objednávku od belgických ozbrojených sil. Objednáno je 879 vojenských vozidel z řady CF, z toho bude 636 dvounápravových a 243 s konfigurací podvozku 8x8. Vozy budou sloužit jako sklápěče, vozidla pro přepravu kontejnerů a jeřáby.

Tatra 813 8x8 může mít vlastní Lego. Už to ale nevyšlo i zajímavějším kouskům

Tatra 813 8x8 může mít vlastní Lego. Už to ale nevyšlo i zajímavějším kouskům

Dodávka prvních kusů by měla proběhnout během příštího roku a dokončení je plánováno na rok 2025. DAF ale není na výrobu vozů sám, vojenská modelová řada CF vzniká v úzké spolupráci s českou značkou Tatra Trucks. Ta totiž má v malíčku unikátní koncepci podvozku s centrální nosnou rourou a nezávislým zavěšením výkyvných polonáprav.

Tatra T26/30 by strčila do kapsy i dnešní SUV. Přes 90 let staré záběry to dokazují

Tatra T26/30 by strčila do kapsy i dnešní SUV. Přes 90 let staré záběry to dokazují

Vozy pohánějí motory Paccar. Modely 4x4 mají verzi MX-11 o objemu 10,8 litru s výkonem 300 kW (408 koní) a modely 8x8 mají verzi MX-13 o objemu 12,9 litru s výkonem 340 kW (462 koní). Hákové zvedáky a jeřáby pro manipulaci s břemeny obstará společnost HIAB. Nástavby sklápěčů obstará zase společnost VS-Mont.

Vzácné AML Lanta s technikou Tatry 700 stále existuje. Na silnici ale pořád nesmí

Vzácné AML Lanta s technikou Tatry 700 stále existuje. Na silnici ale pořád nesmí

Kabiny si bude DAF vyrábět sám v belgickém Westerlo a motory si dováží z domácího Eindhovenu v Nizozemsku. Kompletní servis vozů bude probíhat v Belgii, kde má DAF 27 působišť. „Jsme velmi hrdí na to, že nám byla přidělena tato prestižní objednávka od belgických ozbrojených sil,“ uvedl prezident společnosti DAF Trucks Harry Wolters.

Galerie doplněna o nákladní vozy DAF řady CF.

TEST Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost Hybrid: Obr se bez zásuvky neobejde

Ford Explorer 3.0 V6 EcoBoost

Je vám Ford Galaxy malý? Chcete plnotučné SUV s výkonem Mustangu? Milujete ticho? Pokud jste odpověděli třikrát ano, vlajková loď americké značky na českém trhu může být to pravé.

včera | Richard Herbich
TEST SsangYong Korando 1.5 T-GDI 4x4: Vše, co potřebujete. Za míň, než čekáte

SsangYong Korando 1.5 TGDI

SsangYong Korando se hlásí v redakční garáží počtvrté. Tentokrát v plné náloži jako borec se čtyřkolkou a automatem.

16.  4.  2021 | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

14.  4.  2021 | Jan Mička