Tatra dělá geniální podvozky. Důkazem je nové video z uzounkých ulic Štramberka

Tatra Force může sloužit u armády i hasičům. Kopřivničtí nyní ubezpečují, že se dostane opravdu všude.

Kopřivnická Tatra má ve svém současném portfoliu tři modelové řady - Phoenix, Force a T 810. Vedle toho prodává také samostatné podvozky. Nejzajímavějším modelem je nepochybně Force s nízkou kabinou a možností pohonu 10x10. Force disponuje i technikou řízení náprav, kterou se nyní značka rozhodla prezentovat na videu.

Tahle Tatra je vážně z papíru! Nádherná díla českého modeláře nemají obdoby

Tahle Tatra je vážně z papíru! Nádherná díla českého modeláře nemají obdoby

Pro prezentaci si značka vybrala konfiguraci 4x4 s motorem Cummins o výkonu 298 kW (405 koní), americkou automatickou převodovkou Allison a vzduchovým pérováním. Předmětem ukázky je řízení náprav, kdy se zadní kola natáčejí proti těm předním. Díky tomu má Tatra Force na videu poloměr otáčení 6,3 metru.

Tuto obratnost se značka rozhodla prověřit ve Štramberku, Historickém městě roku 2019, ležícím malý kousek od Kopřivnice. Vidět obří Tatru proplétat se úzkými uličkami krásného města je nevšední podívaná. Video se pak rozhodla zakončit ukázkou vzduchového pérování, které umí zvednout světlou výšku vozu až o 21 cm.

Tatra stojí i za vozy, které jezdily rychlostí přes 300 km/h. Často se na ně zapomíná

Tatra stojí i za vozy, které jezdily rychlostí přes 300 km/h. Často se na ně zapomíná

Tatru Force lze postavit tak, aby čelila každé myslitelné práci. V konfigurátoru značky si můžete opravdu vyhrát. Je jedno, jestli chcete auto pro hasiče, armádu, těžaře, s jeřábem či jako cisternu. Video z historického města si můžete pustit níže.

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

24.  1.  2021 | Richard Herbich | 97 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 83 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků