Tatra bývala na autosalonech hvězdou. Dobové snímky vás vrátí až do roku 1934

Něčím tu díru po letošní Ženevě zaplnit musíme, to dá přece rozum...

Tradice klasických autosalonů vymírá a premiéry nyní probíhají stále častěji on-line. Rozsáhlejší přechod do virtuálního prostředí nakonec zapříčinila i celosvětová pandemie, kvůli níž se ani letos nekoná prestižní autosalon v Ženevě. Nezbývá tedy, než vyhlížet budoucnost a možná se taky ohlížet na minulost.

Jak vznikal nádherný Tatraplan? Dobové fotky odhalují zákulisí vývoje prototypů

Jak vznikal nádherný Tatraplan? Dobové fotky odhalují zákulisí vývoje prototypů

V druhém případě nebude na škodu koukat na rostoucí slávu autosalonů z pohledu českého, přesněji československého diváka a fanouška kopřivnické Tatry. Na facebookové stránce nadšenců do Tater se totiž od jednoho z uživatelů objevily dobové snímky a novinové výstřižky tatrovek na tehdejších stáncích evropských autosalonů.

Zmíněná Ženeva, jejíž tradice se datuje až do roku 1905, neméně známý Frankfurt, ale taky Berlín, Vídeň, Amsterdam, Brusel nebo Paříž, aerodynamické modely Tatry byly k viděni na těch nejznámějších autosalonech. Černobílé fotky ukazují stánky značky z předválečného i poválečného období.

Vozy s proudnicovými karoseriemi jako T77 či T87 nepochybně vyčnívaly mezi tehdejší více hranatou konkurencí. Jak uvádí popisek jednoho dobového výstřižku, například v Bruselu v roce 1950 budil největší pozornost elegantní Tatraplan. Mezi fotkami však nakonec nechybí ani pohled na domácí scénu, konkrétně na několik ročníků autosalonu v Praze.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

včera | Jan Mička
TEST Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8: Originál, kapitola druhá

Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8

Nová generace C4 zcela odhodila zátěž minulosti a přichází s vlastním odlišným pojetím kompaktního hatchbacku. Novoty jsou v tomto případě vítané.

11.  4.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera