Tatra 813 8x8 může mít vlastní Lego. Už to ale nevyšlo i zajímavějším kouskům

Chcete si postavit tatru z lega? Něco pro to nejdřív musíte udělat.

Automobiloví nadšenci si ze stavebnic Lego vždy něco vyberou. Nabídka automobilů pokrývá žhavé novinky ze současnosti, legendy minulosti i čtyřkolové filmové hvězdy. Aktuálně se ale můžete podílet na podpoře stavebnice legendárního československého náklaďáku Tatra 813 8x8.

Postavte si klasické Porsche 911 Targa nebo Turbo. K mání je nová stavebnice Lego

Postavte si klasické Porsche 911 Targa nebo Turbo. K mání je nová stavebnice Lego

Tato stavba se objevila na stránkách Lego Ideas, kde své výtvory prezentují různí tvůrci. Pokud dostanou od komunity dostatečnou podporu, výtvor putuje do výroby. Od nápadu po realizaci ale může uběhnout klidně i několik let. Lego si totiž pro své nezávislé tvůrce připravilo několik úkolů, které je třeba pokořit.

Za sto podporovatelů bude váš projekt aktivní na dvanáct měsíců, za tisíc podporovatelů se délka prodlouží o dalších šest. Stejné období navíc získáte i po překročení hranice pěti tisíc podporovatelů a vše pak směřuje do velkého finále, kdy váš projekt pokoří hranici deseti tisíc podporovatelů. To se potom prozkoumá experty a jde se s ním do výroby.

Křížit nápravy teď můžete i v obýváku. Stavebnice Jeepu Wrangler nestojí moc

Křížit nápravy teď můžete i v obýváku. Stavebnice Jeepu Wrangler nestojí moc

Tvůrce tatry dosáhl stovky podporovatelů již v loňském roce. Na svém modelu tedy udělal několik drobných vylepšení a podělil se o ně. Tatra je v měřítku 1:40, má otevíratelnou kabinu a možnost zvednout korbu. V době psaní článku podporovalo projekt necelých 150 lidí. Pokud chcete tatrovku i u sebe doma, stačí kliknout na „Support“ a doufat, že to udělají i další.

Podpora je důležitá, není to totiž první tatra na stránkách Lego Ideas. Již v minulosti se tu objevil hasičský vůz 6x6, a dokonce i nádherný kousek modelu 815 v měřítku 1:20 na dálkové ovládání. S oběma to nedopadlo dobře. Nejvíc zamrzí červená 815, která skončila jen s 394 podporovateli.

Stavebnici najdete zde.

TEST Mercedes-Benz EQV 300: Tichá plavba elektrickou hvězdnou lodí

Mercedes-Benz EQV 300

Elektrifikace proniká do všemožných sfér – auta, motorky, koloběžky, kola... I civilní dodávky. Pokud víte, k čemu budete tento elektrický minibus používat, odvede skvělou práci.

5.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
TEST Audi S3 Sportback TFSI (228 kW): Tak mi to teda nandej, bejby!

Audi S3 Sportback TFSI

Nové Audi S3 Sportback si toho nechá opravdu hodně líbit. Při pořádné náloži se ale vůbec netrápí, vlastně si to užívá.

2.  5.  2021 | Vladimír Kadera
První jízda s Renaultem Arkana TCe 140: Základ Clia nevadí. SUV-kupé stojí za to!

Renault Arkana TCe 140 EDC

Má stejný základ jako Renault Captur, nabídku tvoří pouze hybridní motory a je to nové SUV-kupé v kompaktním segmentu. Renault Arkana konečně dorazil do Česka a něco nám říká, že o něm ještě dost uslyšíme.

29.  4.  2021 | Jan Mička | 10 příspěvků