Tatra 700 po Zemanovi je údajně k mání. Podpis prezidenta vyměním za byt, stojí v inzerátu

Máte byt v Praze, chcete se ho zbavit a zbožňujete Miloše Zemana? Tahle nabídka je pro vás.

Inzertní web Bazoš.cz už je celkem proslulý nejrůznějšími vtipnými inzeráty, u kterých lze často zpochybňovat jejich pravost a upřímnost. V tomto směru nyní baví i jistý inzerent z Kutné Hory, který nabízí originální ověřený podpis prezidenta Miloše Zemana. To však není všechno, součástí autogramu je totiž Zemanova původní služební Tatra 700.

Hlavním předmětem nabídky je ale humorně právě samotný podpis, ne přeživší kopřivnická limuzína ve stříbrném odstínu: „Tatra 700 ve skvělém stavu je samozřejmě součástí nabídky,“ upřesňuje inzerát. Nakonec, aby také ne, když zmíněný podpis najdete na obložení palubní desky před spolujezdcem.

Za originální podpis Zemana, respektive jeho původní Tatru, pak údajný prodejce nežádá překvapivě peníze, ale chce jej vyměnit za byt v Praze. S pohledem na ceny bytů v metropoli a potenciální hodnotu podepsané tatrovky je popravdě záměr obchodu vlastně celkem důvtipný. Pro představu, na české inzerci je už pár let k prodeji i Tatra 700 tehdejšího předsedy senátu ČR Petra Pitharta, majitel si ji cení na 6.150.000 Kč.

Tatra 700 s registračními značkami 001 ZEMAN je na české klasické scéně známým a ověřeným exemplářem, o kterém jsme už psali. Jakožto tehdejší předseda sněmovny ji začal Zeman používat během roku 1997. Posléze měl ve vozovém parku nynější prezident hned dva exempláře. Druhý kus v grafitově černé je doteď součástí sbírky Národního technického muzea v Praze.

Pod kapotou politické „sedmistovky“ by se měl nacházet 4,4litrový osmiválec disponující výkonem 231 koní (172 kW) ve spojení s pětistupňovou manuální převodovkou. Ve výbavě má nakonec Zemanova Tatra jednu zajímavost, do palubní desky před místo spolujezdce byl totiž na přání dodatečně namontován popelník.

Diskuze (12) Další článek: I Japonci mají svou Dacii. Toyota Probox je ultralevný pracant bez nesmyslů a s pohonem 4x4

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Nové vozy na Heureka.cz