Tatra 603 od VB i Škoda 1203 pro ČSA. Slovenský umělec vás donutí přemýšlet, co je skutečnost

Skoro jako živé, co? Slovenský umělec se s námi podělil o pár kousků ze své „zahrádky“. Rozhodně je to obdivovat.

Fotografování modelů automobilů se stalo před pár lety velmi populární. Nadšenci se snaží pomocí objektivů zachytit miniatury tak, jako kdyby to byly skutečné vozy v životní velikosti. Někteří dokonce zajdou tak daleko, že jen stěží rozeznáte, jestli je to model či normální auto. Jeden talent této scény pochází ze Slovenska a nyní se s námi o svou vášeň podělil.

Peter Kniez se fotografování modelů věnuje od roku 2017. Zaměřuje se především na staré automobily a nákladní vozy. České a slovenské fanoušky navíc potěší, že se zaměřuje i na vozy z československé produkce, což u fotografů modelů není obvyklé. Za zmínku stojí třeba Škoda 1203 společnosti České aerolinie, Tatra 603 VB či armádní Tatra.

Fotografované modely jsou v běžně nejdostupnějších měřítkách 1:87, 1:43, 1:24 a 1:18. Pro Petra jde o koníčka, nikoliv o byznys. Podpořit ho v tom ale můžete třeba zakoupením kalendáře. Nyní se navíc pustil i do výroby puzzle a pokud budete mít zájem, může vám udělat fotografii i na přání.

Povedené fotografie samozřejmě nezůstaly bez povšimnutí. Práci slovenského umělce již sdílely třeba společnosti Mercedes-Benz Trucks France či Volvo Trucks Deutschland. A nyní se můžete podívat i u nás.

Diskuze (12) Další článek: Gunther Werks pokračuje s výrobou nového Speedsteru. Další kus bude opět unikát

Témata článku: , , , , , , , , , ,