Tato Toyota je důkazem, že opravdu dobré auto bude fungovat po desetiletí. Její popularita roste, nové edici je těžké odolat

Stačí postavit jeden skvělý model a máte vystaráno na více jak desetiletí. Současná generace Toyoty 4Runner je na trhu od roku 2009 a zájem o ni dokonce vzrostl. Navíc slaví 40 let speciální edicí.

Toyota 4Runner je skvělým důkazem toho, že když vyrobíte skutečně dobrý vůz, bude fungovat po desetiletí. Pátá generace je na trhu už od roku 2009 a stále se těší značné popularitě. Loni automobilka registrovala 144.696 kusů, což představuje meziroční nárůst zájmu o 12,1 procenta. Sice se šušká o příchodu nástupce, ale nic konkrétního zatím automobilka neoznámila.

S modelovým ročníkem 2023 Toyota naopak sází na jistotu současného modelu, který pouze zpříjemnila moderními novinkami a přidala limitovanou edici oslavující 40. výroční existence 4Runneru.

Verze 40th Anniversary Special Edition je omezená na 4040 exemplářů, ale když už kolem vás projede, zaručeně ji poznáte díky nádechu osmdesátých let. Žádná jiná totiž nemá stylové retro proužky na bocích a masce chladiče. Stejný design má i plaketa na zádi. Masivní přední lištu ještě doplňuje bronzový nápis Toyota a stejnou barvu mají také 17palcová kola. Limitovaná edice je spojená s výbavou SR5 Premium a výběrem ze třech laků karoserie (černá Midnight, červená Barcelona a bílá).

V interiéru se výroční edice připomíná plaketou na palubní desce před spolujezdcem a logy na opěrkách hlavy. Bronzovou barvu zastupuje prošívání a detaily na hlavici řadicí páky. Dále zde najdete speciální koberečky a elektricky ovládané střešní okno.

Toyotu 4Runne 40th Anniversary Special Edition koupíte výhradně s pohonem všech kol. Jinak je nový modelový ročník dostupný i jako zadokolka a nechybí ani možnost sedmi sedadel. Z moderních prvků nabídne sledování mrtvého úhlu, signalizaci překážky při couvání, LED dálková světla a mlhovky. Bezpečnostní výbavu posílí sada Safety Sense.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (2) Další článek: Nový Ford Ranger Raptor už je v českém konfigurátoru. Na drsný šestiválcový pick-up si připravte 1,8 milionu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,