Tato Tesla vypadá jako Pikaču na steroidech. Vznikla jako každodenní okruhový nástroj

Tuningovým úpravcům se s elektromobily otevírá zcela nový svět. Revozport se podíval na zoubek Tesle Model 3. Stačilo pár karbonových dílů a lepivé pneumatiky.

R-Zentric, speciální odnož tuningové společnosti Revozport zabývající se elektromobily, ukazuje svůj nový aerodynamický paket 3R Evo pro vůz Tesla Model 3. Úprava spočívá v dodatečných karosářských dílech, které vozu pomáhají získat větší přítlak a otevřou tak možnost vzít elektrický sedan na okruhy a pořádně si zařádit.

Splašená Tesla zazářila v Japonsku. Za sebou nechala i Porsche 911 GT3

Splašená Tesla zazářila v Japonsku. Za sebou nechala i Porsche 911 GT3

Některé dodatečné komponenty na voze jsou nastavitelné, aby jste daň za větší odpor vzduchu neplatili na nižším dojezdu. Například přední karbonový splitter a zadní karbonový difuzor se nastavují automaticky podle senzorů. Z uhlíkových vláken je potom i zadní spojler, víko zavazadlového prostoru a kapota.

Použití karbonových dílů šetří vozu dvacet kilogramů hmotnosti. O kontakt s vozovkou se starají pneumatiky Michelin Pilot Super Sports o rozměrech 285/25 R21, které jsou navléknuté na kovaná kola Revozport. Vytažené blatníky a dodatečné prahy vůz rozšiřují o 25 mm vpředu a o 35 mm vzadu. 

Autopilot Tesly už pozná i červenou na semaforu. Funkci ale nevyzkouší jen tak někdo

Autopilot Tesly už pozná i červenou na semaforu. Funkci ale nevyzkouší jen tak někdo

Magazín Automobilemag uvádí, že za paket zaplatíte od 8900 (225.000 Kč) do 9900 dolarů (250.000 Kč). Tesla Model 3 Performance dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy a maximálně může jet až 261 km/h. O dynamiku tak v tomto případě nebude nouze.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 101 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků