Tato stavebnice potřebuje vaši pomoc. Pro fanoušky Jeepů je snad povinností

Lego si vždy pohrávalo se světem automobilů. Tato stavebnice by to posunula zase o kousek dál.

Lego Ideas je divize výrobce celosvětově oblíbených stavebnic, která umožňuje tvůrcům z celého světa popustit uzdu své fantazii a dá jim šanci dotáhnout vlastní projekty až do sériové výroby. Tvůrci se zajímají o celou řadu oblastí a témat, mezi něž se pochopitelně řadí a automobily.

Postavte si McLaren Senna. Lego ukazuje novou kolekci Speed Champions

Postavte si McLaren Senna. Lego ukazuje novou kolekci Speed Champions

A nejde jen o samotné automobily, ale i o jednotlivé komponenty. Oblíbeným tématem jsou například funkční motory. Kutilové se nebojí postavit si třeba osmiválcový motor. Jeden takový chce nyní dotáhnout svůj nápad až na pulty prodejen. Zbystřit by teď měli hlavně majitelé a fanoušci vozů Jeep z 80. a 90. let.

Předmětem výroby je totiž řadový šestiválec o objemu 4,0 litrů od společnosti AMC (America Motor Corporation). Ten dřímal pod kapotou modelů Wagoneer, Cherokee nebo Comanche. Stavebnice je to opravdu enormní a detailně propracovaná. Skládá se ze zhruba 3000 dílků, po sestavení má funkční písty i hnací hřídel.

Tohle Bugatti Chiron postavili z Lega. Vznikalo v Kladně a je pojízdné!

Tohle Bugatti Chiron postavili z Lega. Vznikalo v Kladně a je pojízdné!

43,1 cm dlouhý, 38 cm vysoký a 27,9 cm široký motor ale potřebuje vaši pomoc. S divizí Lego Ideas to totiž není jen tak. Stavebnice musí dostat určitý počet hlasů, aby slavného výrobce vůbec zajímala a dostala se tak až na váš stůl. 

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 38 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků