Tato stavebnice potřebuje vaši pomoc. Pro fanoušky Jeepů je snad povinností

Lego si vždy pohrávalo se světem automobilů. Tato stavebnice by to posunula zase o kousek dál.

Lego Ideas je divize výrobce celosvětově oblíbených stavebnic, která umožňuje tvůrcům z celého světa popustit uzdu své fantazii a dá jim šanci dotáhnout vlastní projekty až do sériové výroby. Tvůrci se zajímají o celou řadu oblastí a témat, mezi něž se pochopitelně řadí a automobily.

Postavte si McLaren Senna. Lego ukazuje novou kolekci Speed Champions

Postavte si McLaren Senna. Lego ukazuje novou kolekci Speed Champions

A nejde jen o samotné automobily, ale i o jednotlivé komponenty. Oblíbeným tématem jsou například funkční motory. Kutilové se nebojí postavit si třeba osmiválcový motor. Jeden takový chce nyní dotáhnout svůj nápad až na pulty prodejen. Zbystřit by teď měli hlavně majitelé a fanoušci vozů Jeep z 80. a 90. let.

Předmětem výroby je totiž řadový šestiválec o objemu 4,0 litrů od společnosti AMC (America Motor Corporation). Ten dřímal pod kapotou modelů Wagoneer, Cherokee nebo Comanche. Stavebnice je to opravdu enormní a detailně propracovaná. Skládá se ze zhruba 3000 dílků, po sestavení má funkční písty i hnací hřídel.

Tohle Bugatti Chiron postavili z Lega. Vznikalo v Kladně a je pojízdné!

Tohle Bugatti Chiron postavili z Lega. Vznikalo v Kladně a je pojízdné!

43,1 cm dlouhý, 38 cm vysoký a 27,9 cm široký motor ale potřebuje vaši pomoc. S divizí Lego Ideas to totiž není jen tak. Stavebnice musí dostat určitý počet hlasů, aby slavného výrobce vůbec zajímala a dostala se tak až na váš stůl. 

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

Opel Corsa 1.2 Turbo GS Line

Na novém Opelu Corsa se hodně makalo. Výsledek je jedním slovem super, ale v určitých případech se dá snadno zaměnit.

25.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 15 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků