Tato situace jasně ukazuje, proč nechcete zůstat stát po startu závodu

Divákům Formule 3 o víkendu pořádně zatrnulo. Hrozivá kolize se stala hned na startu druhého ze tří závodů. Naštěstí se obou aktérům nic vážného nestalo.

Zůstat stát na startovním roštu není právě to nejlepší, co vás po startu závodu může potkat. Své by vám o tom mohl vyprávět třeba Dan Ticktum. Mladičký pilot stáje Red Bull Junior Team se o tom přesvědčil během podniku evropského šampionátu F3 na okruhu Norisring. 

Dan startoval z pátého místa, jakmile ale padla zelená, zůstal stát na místě. Většina startovního pole se musela jeho vozu vyhnout, kolega Ameya Vaidyanathan už to ale nestihl. Přišla hrozná rána, úlomky monopostů létaly všude kolem a Vaidyanathan si udělal letecký den.

Como F1 Super bylo vstupenkou Isuzu do Formule 1. Osud ale nepřál

Como F1 Super bylo vstupenkou Isuzu do Formule 1. Osud ale nepřál

Oba mladíčci z kolice odešli po svých, i když restartu se již nebyli schopni zúčastnit. Ticktumův monopost se ale povedlo opravit včas, aby mohl nastoupit do třetího závodu víkendu. A vyhrál! Vaidyanathan se jej nezúčastnil, protože musel na kontrolu do nemocnice. 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků