Tato situace jasně ukazuje, proč nechcete zůstat stát po startu závodu

Divákům Formule 3 o víkendu pořádně zatrnulo. Hrozivá kolize se stala hned na startu druhého ze tří závodů. Naštěstí se obou aktérům nic vážného nestalo.

Zůstat stát na startovním roštu není právě to nejlepší, co vás po startu závodu může potkat. Své by vám o tom mohl vyprávět třeba Dan Ticktum. Mladičký pilot stáje Red Bull Junior Team se o tom přesvědčil během podniku evropského šampionátu F3 na okruhu Norisring. 

Dan startoval z pátého místa, jakmile ale padla zelená, zůstal stát na místě. Většina startovního pole se musela jeho vozu vyhnout, kolega Ameya Vaidyanathan už to ale nestihl. Přišla hrozná rána, úlomky monopostů létaly všude kolem a Vaidyanathan si udělal letecký den.

Como F1 Super bylo vstupenkou Isuzu do Formule 1. Osud ale nepřál

Como F1 Super bylo vstupenkou Isuzu do Formule 1. Osud ale nepřál

Oba mladíčci z kolice odešli po svých, i když restartu se již nebyli schopni zúčastnit. Ticktumův monopost se ale povedlo opravit včas, aby mohl nastoupit do třetího závodu víkendu. A vyhrál! Vaidyanathan se jej nezúčastnil, protože musel na kontrolu do nemocnice. 

TEST DS 7 Crossback PureTech 225: Extravagance bez kompromisů?

DS 7 Crossback PureTech 225

Zcela samostatná značka DS je tu a model 7 s dodatkem Crossback je startem nové éry. Vyzkoušeli jsme nejsilnější benzínové provedení a sportovně laděnou výbavu.

dnes | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků