Tato situace jasně ukazuje, proč nechcete zůstat stát po startu závodu

Divákům Formule 3 o víkendu pořádně zatrnulo. Hrozivá kolize se stala hned na startu druhého ze tří závodů. Naštěstí se obou aktérům nic vážného nestalo.

Zůstat stát na startovním roštu není právě to nejlepší, co vás po startu závodu může potkat. Své by vám o tom mohl vyprávět třeba Dan Ticktum. Mladičký pilot stáje Red Bull Junior Team se o tom přesvědčil během podniku evropského šampionátu F3 na okruhu Norisring. 

Dan startoval z pátého místa, jakmile ale padla zelená, zůstal stát na místě. Většina startovního pole se musela jeho vozu vyhnout, kolega Ameya Vaidyanathan už to ale nestihl. Přišla hrozná rána, úlomky monopostů létaly všude kolem a Vaidyanathan si udělal letecký den.

Como F1 Super bylo vstupenkou Isuzu do Formule 1. Osud ale nepřál

Como F1 Super bylo vstupenkou Isuzu do Formule 1. Osud ale nepřál

Oba mladíčci z kolice odešli po svých, i když restartu se již nebyli schopni zúčastnit. Ticktumův monopost se ale povedlo opravit včas, aby mohl nastoupit do třetího závodu víkendu. A vyhrál! Vaidyanathan se jej nezúčastnil, protože musel na kontrolu do nemocnice. 

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

dnes | Miro Mihálik
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků