Tato situace jasně ukazuje, proč nechcete zůstat stát po startu závodu

Divákům Formule 3 o víkendu pořádně zatrnulo. Hrozivá kolize se stala hned na startu druhého ze tří závodů. Naštěstí se obou aktérům nic vážného nestalo.

Zůstat stát na startovním roštu není právě to nejlepší, co vás po startu závodu může potkat. Své by vám o tom mohl vyprávět třeba Dan Ticktum. Mladičký pilot stáje Red Bull Junior Team se o tom přesvědčil během podniku evropského šampionátu F3 na okruhu Norisring. 

Dan startoval z pátého místa, jakmile ale padla zelená, zůstal stát na místě. Většina startovního pole se musela jeho vozu vyhnout, kolega Ameya Vaidyanathan už to ale nestihl. Přišla hrozná rána, úlomky monopostů létaly všude kolem a Vaidyanathan si udělal letecký den.

Como F1 Super bylo vstupenkou Isuzu do Formule 1. Osud ale nepřál

Como F1 Super bylo vstupenkou Isuzu do Formule 1. Osud ale nepřál

Oba mladíčci z kolice odešli po svých, i když restartu se již nebyli schopni zúčastnit. Ticktumův monopost se ale povedlo opravit včas, aby mohl nastoupit do třetího závodu víkendu. A vyhrál! Vaidyanathan se jej nezúčastnil, protože musel na kontrolu do nemocnice. 

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků