Tato situace jasně ukazuje, proč nechcete zůstat stát po startu závodu

Divákům Formule 3 o víkendu pořádně zatrnulo. Hrozivá kolize se stala hned na startu druhého ze tří závodů. Naštěstí se obou aktérům nic vážného nestalo.

Zůstat stát na startovním roštu není právě to nejlepší, co vás po startu závodu může potkat. Své by vám o tom mohl vyprávět třeba Dan Ticktum. Mladičký pilot stáje Red Bull Junior Team se o tom přesvědčil během podniku evropského šampionátu F3 na okruhu Norisring. 

Dan startoval z pátého místa, jakmile ale padla zelená, zůstal stát na místě. Většina startovního pole se musela jeho vozu vyhnout, kolega Ameya Vaidyanathan už to ale nestihl. Přišla hrozná rána, úlomky monopostů létaly všude kolem a Vaidyanathan si udělal letecký den.

Como F1 Super bylo vstupenkou Isuzu do Formule 1. Osud ale nepřál

Como F1 Super bylo vstupenkou Isuzu do Formule 1. Osud ale nepřál

Oba mladíčci z kolice odešli po svých, i když restartu se již nebyli schopni zúčastnit. Ticktumův monopost se ale povedlo opravit včas, aby mohl nastoupit do třetího závodu víkendu. A vyhrál! Vaidyanathan se jej nezúčastnil, protože musel na kontrolu do nemocnice. 

Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

18.  9.  2018 | Milan Lažanský | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 44 příspěvků
TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Nissan Leaf

Nissan je prvním mainstreamovým výrobcem, který nabízí svůj relativně dostupný elektromobil ve druhé generaci. Jedná se o konkurenční výhodu?

11.  9.  2018 | Milan Lažanský | 145 příspěvků