Tato reklama na Volkswagen Golf rozzuřila Brity. Hlavně ty něžného pohlaví

I mistr tesař se někdy utne, ale v tomto případě povyk opravdu nebyl nutný.

Jestli je Volkswagen vedle masové výroby aut v něčem dobrý, je to tvorba reklamních spotů. Některé jsou vtipné, některé agresivní a některé spíše na vážnou notu. Ať už tak, nebo tak, vždy platí, že to stojí za to.

V Audi si hrají na akvabely. Nejnovější reklama vypadá skvěle

V Audi si hrají na akvabely. Nejnovější reklama vypadá skvěle

Jedna z posledních reklam, kde hrál hlavní roli elektrický Golf, se však ve Velké Británii setkala s nepochopením a musela se přestat vysílat. Televize BBC to okomentovala jako „podporování genderových stereotypů“. O co tedy v reklamě jde? Zprvu vidíte muže, kteří dělají samé úžasné věci. Jeden spí ve stanu na skále, další pracuje na vesmírné stanici a jeden s tělesným postižením podává ohromující výkon při skoku do dálky.

Modernizovaný VW Passat přijíždí do Česka. S motorem 1.5 Evo začíná na 750 tisících

Modernizovaný VW Passat přijíždí do Česka. S motorem 1.5 Evo začíná na 750 tisících

A jak to celé končí? Záběrem na maminku s kočárkem, okolo které projede elektrický Golf. Podle britského institutu pro standard reklamy jde o podporu stereotypu, že zatímco muži jsou spíše dobrodruzi, ženy zastávají roli opatrovnic. Volkswagen se samozřejmě hájí, že nic takového reklama vzkazovat nemá.

Zakazování reklam však není nic neobvyklého. Kolikrát stačí málo, aby se krátký spot na televizní obrazovky vůbec nepodíval. Tuto konkrétní reklamu si můžete pustit níže v článku a třeba nám dejte vědět do komentářů, co si o ní myslíte vy.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 85 příspěvků