Tato reklama na Volkswagen Golf rozzuřila Brity. Hlavně ty něžného pohlaví

I mistr tesař se někdy utne, ale v tomto případě povyk opravdu nebyl nutný.

Jestli je Volkswagen vedle masové výroby aut v něčem dobrý, je to tvorba reklamních spotů. Některé jsou vtipné, některé agresivní a některé spíše na vážnou notu. Ať už tak, nebo tak, vždy platí, že to stojí za to.

V Audi si hrají na akvabely. Nejnovější reklama vypadá skvěle

V Audi si hrají na akvabely. Nejnovější reklama vypadá skvěle

Jedna z posledních reklam, kde hrál hlavní roli elektrický Golf, se však ve Velké Británii setkala s nepochopením a musela se přestat vysílat. Televize BBC to okomentovala jako „podporování genderových stereotypů“. O co tedy v reklamě jde? Zprvu vidíte muže, kteří dělají samé úžasné věci. Jeden spí ve stanu na skále, další pracuje na vesmírné stanici a jeden s tělesným postižením podává ohromující výkon při skoku do dálky.

Modernizovaný VW Passat přijíždí do Česka. S motorem 1.5 Evo začíná na 750 tisících

Modernizovaný VW Passat přijíždí do Česka. S motorem 1.5 Evo začíná na 750 tisících

A jak to celé končí? Záběrem na maminku s kočárkem, okolo které projede elektrický Golf. Podle britského institutu pro standard reklamy jde o podporu stereotypu, že zatímco muži jsou spíše dobrodruzi, ženy zastávají roli opatrovnic. Volkswagen se samozřejmě hájí, že nic takového reklama vzkazovat nemá.

Zakazování reklam však není nic neobvyklého. Kolikrát stačí málo, aby se krátký spot na televizní obrazovky vůbec nepodíval. Tuto konkrétní reklamu si můžete pustit níže v článku a třeba nám dejte vědět do komentářů, co si o ní myslíte vy.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků