Tato reklama na Volkswagen Golf rozzuřila Brity. Hlavně ty něžného pohlaví

I mistr tesař se někdy utne, ale v tomto případě povyk opravdu nebyl nutný.

Jestli je Volkswagen vedle masové výroby aut v něčem dobrý, je to tvorba reklamních spotů. Některé jsou vtipné, některé agresivní a některé spíše na vážnou notu. Ať už tak, nebo tak, vždy platí, že to stojí za to.

V Audi si hrají na akvabely. Nejnovější reklama vypadá skvěle

V Audi si hrají na akvabely. Nejnovější reklama vypadá skvěle

Jedna z posledních reklam, kde hrál hlavní roli elektrický Golf, se však ve Velké Británii setkala s nepochopením a musela se přestat vysílat. Televize BBC to okomentovala jako „podporování genderových stereotypů“. O co tedy v reklamě jde? Zprvu vidíte muže, kteří dělají samé úžasné věci. Jeden spí ve stanu na skále, další pracuje na vesmírné stanici a jeden s tělesným postižením podává ohromující výkon při skoku do dálky.

Modernizovaný VW Passat přijíždí do Česka. S motorem 1.5 Evo začíná na 750 tisících

Modernizovaný VW Passat přijíždí do Česka. S motorem 1.5 Evo začíná na 750 tisících

A jak to celé končí? Záběrem na maminku s kočárkem, okolo které projede elektrický Golf. Podle britského institutu pro standard reklamy jde o podporu stereotypu, že zatímco muži jsou spíše dobrodruzi, ženy zastávají roli opatrovnic. Volkswagen se samozřejmě hájí, že nic takového reklama vzkazovat nemá.

Zakazování reklam však není nic neobvyklého. Kolikrát stačí málo, aby se krátký spot na televizní obrazovky vůbec nepodíval. Tuto konkrétní reklamu si můžete pustit níže v článku a třeba nám dejte vědět do komentářů, co si o ní myslíte vy.

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 58 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků