Tato moderní pocta Lamborghini Countach vypadá úžasně. Zaujme svými detaily

Typické prvky italského supersportu zůstávají a moderní technika je použita vkusně. Ideální kombinace.

Lamborghini letos slaví 50. výročí od uvedení studie ikonického modelu Countach. K této příležitost se jistý nezávislý designér pod jmenovkou ARC design rozhodl uctít italský supersport vizí jeho moderního pojetí. Výsledek je tak povedený, že bychom si takzvaný Countach 50 dokázali představit jako znovuzrození modelu od samotné automobilky.

Lamborghini Urus slaví produkční milník. Prodejním trhákem se ale stalo okamžitě

Lamborghini Urus slaví produkční milník. Prodejním trhákem se ale stalo okamžitě

Rendery moderně pojatého Countache vychází právě z ranné varianty Countache z roku 1971, tedy ještě bez velkých křídel, rozšířených boků a velkých otvorů sání. Po vzoru dnešních trendů nicméně designér zakomponoval do jednoduchých linií karoserie jak aktivní zadní křídlo, tak výsuvné otvory sání na bocích (podobné těm na Murciélagu).

I když si model ponechává typické prvky Countache, třeba výraz přední masky nebo tvar zádě a svítilen, ARC design přidává vozu dnešní techniku ve formě laserových světlometů, dílů z karbonu nebo zadního středového osvětlení chytře zakomponovaného do stupňovitého prosklení nad motorem. Přepracování se dočkal i interiér, který připomíná dnešní Aventador.

Lamborghini Aventador se po 10 letech loučí. Do důchodu odchází seriózně

Lamborghini Aventador se po 10 letech loučí. Do důchodu odchází seriózně

Když ne samotná automobilka, přinejmenším některá z butikových značek by klidně mohla přenést Countach v této moderní podobě do reality. Stačí vzpomenout třeba na De Tomaso Pantera, které do soudobé podoby uvedla italská karosárna Ares Design.

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků