Tato jednokolka může zvládnout až 112 km/h. Tvůrci chtějí překonat světový rekord

Tým konstruktérů ze Severní Karolíny se chce zapsat do historie nejrychlejší jednokolkou na světě. K pohonu slouží elektromotor.

Tým studentů se rozhodl postavit velmi rychlou elektrickou jednokolku, se kterou se chce zapsat do Guinessovy knihy rekordů. Projekt dostal jméno EV360 a jde v podstatě o velké kolo, které má uprostřed sedačku a řídítka. Stavbu mají na starosti v Duke University v Severní Karolíně.

Revoluční Tesla Semi jde konečně do výroby. Po více než dvou letech od premiéry

Revoluční Tesla Semi jde konečně do výroby. Po více než dvou letech od premiéry

Týmu pomáhají skuteční profesionálové. Součástí jsou i pracovníci automobilky Tesla a účastníci vesmírného programu SpaceX. Světový rychlostní rekord měl být překonán již na jaře, kvůli pandemii nového koronaviru byl však pokus odložen. Práce na projektu tak i nadále pokračují a tvůrci se o svém pokroku podělili se serverem Electrek.

Jednokolku pohání elektromotor o maximálním výkonu 23 kW (31 koní). EV360 by s ním mělo dosáhnout rychlosti 112 km/h. Protože je jednokolka postavena pouze za účelem rychlostního rekordu, je vybavena malou baterií o kapacitě 1,58 kWh, která jí vydrží na 14,5 kilometrů jízdy při rychlosti 32 km/h.

Krásná Tesla Model S kombi je na prodej za 6 milionů. Další takové už nevzniknou

Krásná Tesla Model S kombi je na prodej za 6 milionů. Další takové už nevzniknou

V roce 2017 se do knihy rekordů zapsal britský Monowheel Team se svou jednokolkou WarHorse, se kterou pokořil rychlost 98,464 km/h. Jeho výtvor poháněl spalovací motor z motocyklu. 

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 78 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků