Tata využije Land Rover pro vlastní SUV. Chce „prémiovku“ pro Indii

Tata Motors, indický vlastník koncernu Jaguar Land Rover, se rozhodl provést docela pochopitelný krok. Základ úspěšných Land Roverů využije i pro své vlastní SUV, kterým chce zaujmout movitější sortu domácích zájemců.

Není vůbec překvapivé, že Tata Motors plánuje osvědčenou a populární techniku koncernu Jaguar Land Rover (JLR) využít také na indickém trhu. Jak se nedávno ukázalo, o prémiová vozidla je mezi Indy stále větší zájem a dokonce i produkce nejlevnějšího vozu světa, Taty Nano, bude z důvodu nezájmu ukončena.

Tata jakožto vlastník britského podniku od roku 2008 tedy sáhne do katalogu techniky JLR a na základě modifikované platformy D8, kterou používá například současný Range Rover Evoque, Land Rover Discovery Sport nebo Jaguar E-Pace, už zanedlouho představí nové indické SUV jménem Harrier.

O nejlevnější auto světa už není zájem. Tata Nano končí

O nejlevnější auto světa už není zájem. Tata Nano končí

S modelem chce Tata zasáhnout rovněž trh Středního východu a některé africké regiony. Automobilka by se tímto krokem ráda vymanila ze škatulky „výrobce levných aut“, protože designem či kvalitou zpracování se má Harrier samozřejmě inspirovat právě u britského JLR.

Novinka bude vycházet z dřívějšího konceptu H5X (viz galerie). Snímky produkčního vozu chystaného pro modelový rok 2019 toho zatím mnoho neukazují, ale jeho design bude tradičně o cosi zjednodušen.

Nový Range Rover Evoque již podstupuje testování. Designem napodobí Velar

Nový Range Rover Evoque již podstupuje testování. Designem napodobí Velar

Očekávají se pěti- i sedmimístné varianty modelu a k mání bude rovněž pohon všech kol. Jen pod kapotou se neobjeví klasické motory od JLR, ale namísto nich Tata využije dvoulitrový naftový čtyřválec původně od koncernu FCA (Fiat Chrysler Automobiles) ve dvou verzích naladění. Nakonec ale možná dorazí i hybridní ústrojí.

Do Evropy se Tata Harrier s největší pravděpodobností samozřejmě nedostane. O ceně v Indii se automobilka zatím nezmínila.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 9 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků